Lakers, Kadrosunda Drummond’ı Görmek İstiyor

Lakers, Kadrosunda Drummond’ı Görmek İstiyor

Takas döneminin en çok konuşulan isimlerden biri olan Drummond’ın hangi takıma gideceği merakla bekleniyor. Cavaliers, yıldız uzun için uygun takas teklifi bulamazsa buy out ederek serbest bırakmayı tercih edebilir.

Bu sezon Howard ve Mcgee’yi kadrosunda tutmayan, yeni uzunu Gasol’den de istediği verimi alamayan Lakers, iddialara göre; şu an serbest oyuncu olan Cousins’ı değil Cavs forması giyen Drummond’ı hedef olarak belirledi. Drummond, bu sezon tepeye oynayan takımların kadrosuna katmak istediği bir oyuncu olabilir ancak yıllık 28.8 milyon dolarlık kontratı nedeniyle kontrat denkleştirip takas edilmesi çok da kolay olmayabilir. Eğer Drummond serbest kalırsa Lakers’ın hemen devreye girmesi bekleniyor. Ancak Hornets gibi takımların bu kontratı karşılayacak oyuncu ve draft hakları vererek Drummond’la uzun vadeli plan yapması da bir başka olasılık tabii ki.

Tecrübeli uzun bu sezon Cavs’te 17.5 sayı, 13.5 ribaund ve 1.2 blok ortalamalarıyla oynadı. Cavaliers, kadrosuna J. Allen’ı eklemesiyle birlikte Drummond ile uzun vadeli plan yapmamaya karar vermişti.