Vogel, Quinn Cook’un Serbest Bırakılma Sebebini Açıkladı

Vogel, Quinn Cook’un Serbest Bırakılma Sebebini Açıkladı

Anthony Davis ve Dennis Schröder’in yokluğunda zor bir dönemden geçen Los Angeles Lakers, sahanın iki tarafında da düşüş yaşamayı tecrübe edip bir mağlubiyet serisiyle karşı karşıya geldi.

LeBron James, Lakers’ı su üstünde tutabilmek için elinden gelenin en iyisini yaptı ama takım, LeBron sahada değilken rakibe devamlı olarak ayak uydurabileceğini henüz gösteremedi. Takımca savrulmalarının yanı sıra, taraftarların sevdiği isimlerden biri olan Quinn Cook’u serbest bırakmaya karar vererek manşet oldular.

Cook, garanti olmayan bir kontrat imzalamıştı ve serbest bırakılışının zamanlaması L.A.’e zor cap şartları altında esneklik vermiş oldu. Damian Jones ile 10 günlük kontrat imzalamak için kadrolarındaki uygun noktalardan birini kullandılar.

Frank Vogel konu hakkında kendine yöneltilen soruları şöyle yanıtladı:

Şüphesiz özlenecek. Her şeyden önce, harika bir basketbolcu. Onunla devam etmiyor olmamızın tek sebebi onun pozisyonunda derinliğe sahip olmamız. Sahadaki yetenklerine güvenim tam ve bizim grubumuzun kültürüne 10 üzerinden 10’luk bir uyumu vardı. Rolünü anlayan birisine her zaman ihtiyaç duyarsınız.

Kadronuzu doldururken orada, oynamasa da siz onu aradığınızda katkı vermeye hazır birilerinin bulunması gereklidir. Elinden geldiğince bunun için örnek olmuş birisi. Bizim için harika bir iş çıkardı ve kesinlikle bol şans diliyoruz.

Cook, Lakers ile 2020-21 sezonu boyunca yalnızca 16 maça çıktı ve genellikle üçüncü yedeklerin oyuna dahil olduğu zamanlarda oynadı. Minimal düzeyde oynama şansı bulmasına rağmen Cook soyunma odasında her zaman pozitif bir etkiye sahip oldu ve takımın kimyasının bu denli pozitif olmasının bir sebebiydi.

Lakers’ın Kadrosundaki Açık İçin Potansiyel İsimler

Şampiyonluk adayı bir takım olarak Lakers, her serbest oyuncu ve buyout için listenin başında veya en azından başlara yakın olacaktır. Kadronun şu anki halinin getirisiyle Lakers bir başka uzun veya kanat savunmacısıyla anlaşabilir. Genel görüş, Jones’un takımla uzun süre birlikte olmayacağı yönünde.

DeMarcus Cousins popüler bir isim ama söylentilere bakılırsa Lakers onunla tekrardan bir araya gelmenin peşinde değil. Lakers’ın kullanabileceği isimler şut bloklayan pivot kalıbındaki Hassan Whiteside benzeri oyuncular. Ayrıca Oklahoma City ile henüz maçta boy gösteremeyen Trevor Ariza da seçenekler arasında.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/frank-vogel-explains-lakers-waiving-quinn-cook-non-guaranteed-contract/2021/02/27/