Müthiş Geri Dönüş ve Üst Üste 7. Galibiyet

Müthiş Geri Dönüş ve Üst Üste 7. Galibiyet

Los Angeles Lakers, son maçlarda alışık olduğumuz üzere yavaş ve kötü başladığı maçta, bu kez kararlı bir şekilde masaya yumruğunu vurarak kazanmasını bildi ve üst üste 7. galibiyetini aldı.

Son maçlarda oynadığı kötü basketbolla eleştirilen Lakers, Memphis Grizzlies karşısında da maça 22-2 geri düşerek başlayarak taraftarını epey korkuttu. Takım, Jonas Valanciunas önderliğinde maça çok iyi başlayan Memphis’e hücumda da karşılık veremeyince, Koç Frank Vogel maçın hemen başında üst üste iki mola almak zorunda kaldı. Ancak ikinci çeyrekten ve özellikle ikinci devreden itibaren yavaş yavaş kontrolü ele almayı başardı. Son çeyreğin ortasından itibaren de maçı kopararak 20’li farklara yaklaştıran Lakers için, özellikle ikinci devre olarak son zamanlarda Denver Nuggets maçından sonra oynadığı en iyi basketbolu izletti denebilir.

İki maçtır forma giymeyen Anthony Davis’in de dönmesi ve 35 sayı, 8 ribaundluk müthiş bir katkı vermesi, takımın elini çok rahatlattı. Hem hücumda, hem de savunmada fark yaratan AD, takımın en iyisiydi. LeBron James de yine 28 sayı, 9 ribaund, 8 asistlik triple double yakını performansıyla iyi bir maç çıkarırken, asıl faktör ise Kyle Kuzma oldu. 20 sayı, 10 ribaundu istatistik hanesine yazdıran Kuzma, muhteşem çabasıyla takımına adeta ekstra enerji verdi. Maçın koptuğu çok kritik yerlerde çabasıyla takımına ekstra sayılar bulduran ve momentumu ele almasını sağlayan Kuzma için, gerçekten sezonun en iyi oyununu oynadı denebilir. Son iki sezonda toplamda 6 kez double double yapan Kuzma, bu sezon şimdiden 7 kez double double yaptı.

Maçın son dakikalarına doğru takım arkadaşıyla çarpışan ve kafasına aldığı darbe sebebiyle tedbir amaçlı olarak bir daha oyuna girmeyen Montrezl Harrell da 14 sayı ve 7 ribaundluk katkısıyla yine benchten enerji getiren ikinci oyuncu oldu. Harrell’ın ciddi bir şeyinin olmadığı belirtildi.

Üst üste 7. maçını kazanan Lakers’ta, 20 sayı geriye düştükten sonra oynanan basketbol bu kez herkesi memnun ederken, sıradaki randevu Denver Nuggets ile. Pazar gecesini Pazartesi’ye bağlayan sabah saat 6’da başlayacak olan mücadele, S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.