Lakers, Nuggets’ı Savunmasıyla Geçti

Lakers, Nuggets’ı Savunmasıyla Geçti

Los Angeles Lakers, uzun bir deplasman turunun ardından evine Denver Nuggets maçı ile döndü.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Denver’dı. Lakers ilk çeyrekte fena hücum etmese de savunmada gevşek bir görüntü sergiledi. İkinci çeyrekte ise savunmayı toparlamıştı ancak bu kez de hücumda duvara tosladı adeta. Davis 3 faul alıp kenara geldi ancak oyunda olduğu bölümde de oldukça etkisiz gözüktü. Sahaya daha dengeli bir oyun ortaya koyan Nuggets, ilk yarıyı 58-46 önde kapattı.

İkinci yarıda Lakers sonunda ayarı yapmış gözüküyordu. Talen Horton’ın Murray’e yaptığı savunma başta olmak üzere çok sıkı bir savunma yapan Lakers, hücumda da açılarak Denver’ı yakalayıp öne geçmeyi başardı. Sonrasında etkili oyununa devam eden ev sahibi ekip, Talen Horton ve LeBron James önderliğinde rahat bir galibiyete imza attı.

LeBron James 27 sayı, 10 ribaund ve 10 asistle triple-double yaparken, 21 sayı atan Schröder ve kenardan gelip belki de oyunun seyrini değiştiren Talen Horton-Tucker 17 sayı atarak galibiyete ciddi katkı yaptılar. Harrell 13, Kuzma 11 sayı atarken, yıldız oyuncu Davis 13 sayıda kaldı.

Üst üste 3. galibiyetini alan Lakers, derecesini 17-6’ya getirmiş oldu.

Önümüzdeki maç Pazar sabahı 06:00’da Detroit Pistons ile.