Lakers, Nefes Kesen Maçı Son Topta Kaybetti

Lakers, Nefes Kesen Maçı Son Topta Kaybetti

Los Angeles Lakers, Philadelphia Sixers ile oynadığı ve büyük bölümünü geride götürmesine rağmen son saniyelerde Anthony Davis’in sayısıyla öne geçtiği maçı, yine saniyeler kala yediği basketle kaybederek hem 3 maçlık kazanma serisini koruyamamış, hem de bu sezon deplasmanda ilk kez kaybetmiş oldu (10-1).

Maç boyunca hem üç sayı gerisinden (%33), hem de serbest atış çizgisinden (%64) zorlanan Lakers, rakibini durdurmakta da zorlanınca mücadelenin büyük bölümünü geride götürmek zorunda kaldı. Joel Embiid’in ve Tobias Harris’in maç boyu hücumdaki etkili oyunları (toplam 52 sayı) Lakers savunmasını zor durumda bırakırken, genelde savunmada riske edilen Ben Simmons da boş basketler buldu. Maçı triple double ile bitiren Simmons, oyunun her alanında etkiliydi. Eski oyuncumuz Danny Green de bize karşı 4 üçlük isabeti buldu.

Maçın son dakikalarında farkın 10 sayı civarında olması Lakers’ın geri gelemeyeceğini işaret ediyordu ancak son dakikalarda üst üste gelen Schröder, Caruso ve KCP üçlükleriyle Lakers farkı 1’e kadar indirdi. Sixers’ın sıradaki hücumdan da boş dönmesi üzerine Lakers, Anthony Davis’e çizilmiş olan setle bitime 11 saniye kala öne geçti. Ancak Sixers’ın son hücumunda Tobias Harris’in orta mesafe şutunu iyi savunamayarak 2 saniye kala geriye düştü. Davis’in orta sahadan fırlattığı basket girmeyince Lakers maçı 106-107 kaybetmiş oldu.

Böylece Lakers’ın mağlubiyet sayısı 5’e yükseldi ve ligin zirvesindeki yerini koruyamayarak Utah Jazz’in gerisine düşmüş oldu.

Lakers, hiç dinlenmeden bu gece Detroit Pistons deplasmanında olacak. Maç sabaha karşı 4’te başlayacak.