LeBron, Eski Takımına Karşı Şov Yaptı

LeBron, Eski Takımına Karşı Şov Yaptı

Los Angeles Lakers, 7 maçlık Doğu deplasman turunun üçüncü maçını da kazanarak tam gaz yoluna devam ederken, LeBron James eski takımı Cleveland Cavaliers’a karşı adeta şov yaparak takımına galibiyeti getirirken, bir kez daha kendine hayran bıraktı.

Geneli kafa kafaya geçen ve çok çekişmeli bir mücadeleye sahne olan maçta, başa baş girilen son çeyreğe ağırlığını koyan LeBron, yalnızca son çeyrekte tek başına tam 21 sayı üreterek, 19 sayı üretebilen Cavs oyuncularının tamamından daha fazla sayı kaydetti. Toplamda %73 saha içi oranı ile 46 sayı, 8 ribaund, 6 asist, 2 top çalma ve 2 blokla kusursuz bir oyun oynayan James, Kobe Bryant’ın ölüm yıl dönümünde adeta Kobe-vari bir performans sergiledi.

Lakers’ta Anthony Davis, kötü şut yüzdesine rağmen 17 sayı, 10 ribaund, 4 asist, 3 top çalma ve 3 blokla çok yönlü bir oyun sergilerken, Montrel Harrell da 15 sayı, 6 ribaund ile benchten enerji getiren isimdi.

Böylece Lakers, bu sezon deplasmanda kaybetmeme serisini devam ettirerek 10-0’lık deplasman derecesi yakalamış oldu. Genelde de 14-4’lük derecesiyle ligin zirvesini Clippers ile paylaşmaya devam ediyor.

Sıradaki maç Çarşamba gecesini Perşembe’ye bağlayan sabah Philadelphia Sixers ile oynanacak.