Lakers & Bulls Maçı Öncesi İnceleme

Lakers & Bulls Maçı Öncesi İnceleme

Lakers, genç Bulls karşısında bu sefer daha iyi bir iş çıkarabilecek mi?

Lakers, şampiyonluk yolundaki rakiplerinden birisi olan Milwaukee Bucks karşısında aldığı net galibiyetle çok başarılı gidiyor ve sonucunda da 8-0 ile franchise tarihinin en iyi deplasman başlangıcını yaptı. Sıradaki fırsatları ise takımdaki iyi hisleri sürdürüp rnamağlup başlangıcına devam etmek. Ocak ayının başlarında evinde yenmiş olduğu Chicago Bulls ile bir deplasman eşleşmesi…

Los Angeles ilk maçta neredeyse bir hayal kırıklığı yaşadı ve veteran Jared Dudley’in de maç için açıkladığı gibi, bu sefer acil durumda enerji katmak için orada olamayacak. Sadece biraz şaka yapıyorum. Bulls bu sene 7-8 ile bayağı rekabetçi bir takım ama yine de Lakers’ın, Zach LaVine’in clutch şutu kaçırmasının ardından Dennis Schröder’in kasti faulden koşarak kaçmasıyla maçın sonuçlanmasına ihtiyaç duyduğu bir rakip değil.

Bu rövanş maçında gözlerin üzerinde olacağı bir şey var ise o da tempo. Bulls, maç başına 104.77 pozisyon ortalamasıyla NBA’de en hızlı hücum eden ikinci takım. Pozisyon başına 1.18 sayı üreterek de ligin en çok sayı üreten takımları arasında 5. sırada. Lakers ise yavaş oynamayı tercih eden bir takım, maç başına yalnızca 100.53 pozisyona giriyor ve her ne kadar skor üretkenliğindeki fark çok önemli olmasa da Lakers teknik olarak, pozisyon başına ürettiği 1.12 sayıyla bu sıralamada 18. sırada bulunuyor.

Yine de, kendi stilin daha fazla empoze eden taraf galibi belirleyecektir. Eğer Lakers topu eline alır ve Bulls’un genç bacaklarının sahada gerinmesine izin verirse geçen maç güç bela kaçındığı türden bir mağlubiyet almaya aday olurlar.

Lakers bu sefer daha iyi bir iş çıkaracak mı? Cevap vermesi zor bir soru. Lakers bu sezon kendi yemeğiyle oynuyor ve Bulls, Lakers’ın çok saygı duyduğu türden (tamam, hadi gerçekçi olalım kesinlikle Lakers’ın tamamen saygı duyduğu türden bir takım değiller) bir takım değil. Peki bu haftanın başında kendilerine mağlubiyet getiren Golden State Warriors maçındaki gibi, daha düşük güçte bir takımı ciddiye almama alışkanlıkları onlara yeni bir mağlubiyet getirecek mi ve birkaç hafta önceki yakın geçen maçtaki Chicago Bulls galibiyeti onları sözü edilen alışkanlıktan silkeleyip çıkarabilecek mi? Göreceğiz.

Notlar ve Gelişmeler

  • Jared Dudley, Lakers’ın tek eksiği değil. Kostas Antetokounmpo’nun da sağ dizindeki sakatlığın devam etmesinden ötürü olmayacağı açıklandı. LeBron James’in, sol ayak bileğindeki burkulmadan dolayı maça çıkması şüpheliyken Anthony Davis’in de sağ ayak bileğindeki burkulmadan dolayı çıkmaması muhtemel.
  • Birkaç hafta sonra ilk defa, aşil tendonunda kendisini rahatsız eden bir ağrı yaşayan Wesley Matthews sakatlık listesinde yok. Yani bu iyi haber.
  • Bu sırada Bulls’ta, sağ kuadrisespinde eziklik olan Wendell Carter Jr. maçta olamayacak. Devon Dotson (takımla birlikte değil) ve Adam Mokoka (konküzyon) da diğer eksikler.

Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2021/1/22/22245402/lakers-vs-chicago-starting-time-tv-schedule-injury-report-preview