15 Sene Önce Bugün – Kobe’den 81 Sayı

15 Sene Önce Bugün – Kobe’den 81 Sayı

Bugün hem Lakers, hem LakersTR.com, hem de basketbol tarihi için çok özel bir gün.

Günümüz NBA maçlarında, karşılıklı yükselen sayılara ve artan oyun temposuna rağmen 50-55 sayıya ulaşan bir oyuncu olduğunda “çıldırdı, alev aldı” gibi tabirler kullanılırken, 2005-06 sezonunu tam 35.4 sayı ortalamasıyla bitiren Kobe Bryant, 22 Ocak 2006 tarihinde gerçek anlamda “alev” aldı. 55’i ikinci devrede olmak üzere Toronto Raptors potasına tam 81 sayı gönderen Kobe, aynı zamanda takımının da geriden gelerek maçı kazanmasını sağlamıştı. Kobe, bu performansıyla NBA tarihinde en çok sayı atan ikinci oyuncu ünvanını da ele geçirecekti.

Kobe’nin her geçen gün yükselen ve ligi sallayan performansı ve Lakers’ın playoff kıyısında mücadeleyle geçen sezonda “Türkçe Lakers Sitesi” kurma fikri akıllardayken, 22 Ocak’ta bütün dünyayı sallayan bu performans, 2 Şubat 2006’da kurulacak olan LakersTR’nin de tohumlarını atmıştı. Kobe Bryant ve O’nun 81 sayısı, yaklaşık on gün sonra 15. yaşını kutlayacak olan LakersTR’nin de kurulmasında da ana fikir ve baş aktörler olmuştu. LakersTR, internet dünyasına 2 Şubat 2006 tarihinde adım attı.

Sonrası tarih…


Geçtiğimiz sene 26 Ocak’ta hayata gözlerini yuman Kobe Bryant için LakersTR’de özel bir sayfa bulunuyor. O sayfada Kobe ile alakalı özel içerikler bulabilirsiniz. Ayrıca:

Kobe’nin 81 sayı attığı maçı NBA TV’de Kaan Kural ve Murat Murathanoğlu tarafından canlı olarak yorumlanan halini izlemek için buraya, bir sonraki gün Türkiye’deki gazete manşetlerini görmek için buraya ve zamanında NTV’de yayınlanan efsane NBA Stüdyo programında Kaan Kural, Murat Murathanoğlu ve Murat Kosova’nın konuşmalarını dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.