LeBron ve Curry, Bir Kez Daha Karşı Karşıya

LeBron ve Curry, Bir Kez Daha Karşı Karşıya

Los Angeles Lakers, sezona 11-3’lük hızlı bir giriş yaptıktan ve 9 günde 6 maçlık çok yoğun bir fikstürün ardından ilk kez üst üste iki gün dinlenme fırsatı yakaladı. Hafta sonunu maçsız geçirdikten sonra bu gece Golden State Warriors ile karşılaşacak olan Lakers, iyi formunu sürdürerek kazanma serisini 6 maça çıkarmak istiyor.

Lakers’ı bu hafta üç zorlu mücadele bekliyor. Sırayla Warriors, Bucks ile karşılaşacak olan Lakers, haftayı Pazar sabahı oynayacağı Bulls deplasmanıyla kapatacak.

Daha önce efsanevi NBA Finalleri başta olmak üzere defalarca karşılaşan LeBron James ve Stephen Curry ikilisinin bir kez daha karşı karşıya geleceği karşılaşma öncesinde favori olan taraf elbette Lakers. Ancak Warriors, sezon öncesinde Klay Thompson’ı kaybetse ve sezona tam olarak istediği gibi başlayamasa da; sezona iyi giren Steph Curry önderliğinde, formunu yukarı çekmeye başlayan Andrew Wiggins ve süperyıldız adayı çaylak James Wiseman ile mutlaka playoff’lara katılmak istiyor. Potansiyeli oldukça yüksek olan, ancak henüz bunu tam olarak sahaya yansıtamayan Warriors’lı oyuncuların, bu karşılaşmayı bir hedef maçı olarak görerek tam eforla oynamaları muhtemel.

Lakers’ta, baldırında bir problem bulunan Jared Dudley dışında herhangi bir eksik bulunmuyor. Hatta bir önceki maça uzun süre sonra tam kadro olarak çıkılması, genç THT’nin sürelerinin bu sezon ilk kez tamamen erimesine sebep oldu. THT, Cook, McKinnie gibi isimler ancak maçın koptuğu son dakikalarda forma giyebildiler. Bu geceki maçta da benzer bir senaryo olmasını diliyoruz.

Karşılaşma bu gece (sabaha karşı) saat 6’da başlayacak ve S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.