Lakers, 15 Sayıdan Geri Gelerek Farklı Kazandı

Lakers, 15 Sayıdan Geri Gelerek Farklı Kazandı

Los Angeles Lakers, iyi formunu sürdürmeye devam ediyor. Deplasman turunu kayıpsız geçen ve 4 maçlık galibiyet serisi yakalayan Lakers, New Orleans Pelicans karşısında da farklı galibiyet almayı başardı ve seriyi 5 maça çıkardı. Lakers, 11-3’lük derecesiyle tüm ligin zirvesinde yer almaya devam ediyor.

Maça çok kötü başlayan Lakers, 2. çeyreğin ortasında tam 15 sayı farkla gerideydi. Özellikle dış şutlar konusunda çok zorlanan Lakers oyuncuları, tam o andan itibaren maça ağırlığını koymaya başladı. Savunma konsantrasyonunu yukarı çeken ve hücumda derli toplu oynamaya başlayan Lakers, soyunma odasına yalnızca 1 sayı farkla geride gitti ve rakibine oyunun kontrolünü aldığını hissettirmeye başladı.

İkinci devrede ise bildiğimiz Lakers vardı. Şutları da girmeye başlayınca skor üstünlüğünü de ele alan takım, son çeyreğe 10 sayı farkla önde girmeyi başardı. Son çeyrekte de hiç vakit kaybetmeden, ilk andan itibaren ağırlığını koyarak farkı 25’li seviyelere çekiverdi. Son 6-7 dakikası garbage time olarak geçen maçta, Lakers’ta tam 6 oyuncu birden çift haneli sayılar üretmeyi başardılar.

Takımın istatistik lideri yine LeBron James olurken 21 sayı, 8 ribaund ve 11 asist üretti. Ayrıca maçın en ikonik anı da, “36 yaşındaki” LeBron James’in vurduğu putback smaç oldu.

Anthony Davis 17 sayı, 6 ribaund, 5 asist, 3 top çalma, 3 blokla çok yönlü bir oyun sergilerken çok da fazla efor sarf etmedi. Özellikle üçüncü çeyrekte skor kontrolünü ele alırken devreye giren KCP ise, 6’da 4 üçlük ile 16 sayı üretti. Takımın benchten gelerek ateşleyici güçleri olan Montrezl Harrell 16 sayı ile oynarken, Kyle Kuzma da maçı 11 sayı 13 ribaund ile tamamladı. Bir diğer çift haneli skor üreten oyuncumuz Dennis Schröder da 12 sayı, 5 ribaund, 4 asist, 3 top çalma kaydetti.

Lakers bu maçtan sonra, uzun bir süre sonra ilk kez 2 gün dinlenecek. Sıradaki maç, Golden State Warriors karşısında, Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan sabah saat 6’da başlayacak.