Lakers, Rockets’a Karşı Yine Zorlanmadı

Lakers, Rockets’a Karşı Yine Zorlanmadı

Los Angeles Lakers, Houston Rockets deplasmanında oynadığı üst üste ikinci maçı da çok zorlanmadan, 117-100’lük skorla kazanmayı başardı ve galibiyet serisini 3 maça çıkardı.

Aslında maçı bölüm bölüm değerlendirmek çok doğru olmayacaktır, çünkü ilk dakikasından son dakikasına kadar bariz Lakers üstünlüğünde geçen, basketbol kalitesinin özellikle ikinci devrede epey düşük olduğu bir maç izledik. İlk iki çeyrekte Lakers’ın hem skor, hem oyun anlamında üstün olmasının yanında, oyun disiplininden de kopmadan, kusursuza yakın bir takım performansı gösterdiğini söyleyebiliriz. Farkın 30’lara dayandığı ve tam 71 sayı ürettiği devreyi 23 sayı farkla önde kapattı.

İkinci devrede ise kaba tabirle “çirkin” bir maç izledik. Houston Rockets’ın kötü formu ve ciddiyetsizliğine Lakers da ayak uydurdu ve basketbol kalitesi adeta yerlerdeydi. Sonuç olarak ikinci devre boyunca skor farkı yine 25-30 aralığındaydı ve son çeyrekte as oyuncuların sahada olmadığı bir maç izlemek seyirciler için kaçınılmaz oldu.

Maça damga vuran an ise, LeBron James’in sol dipte üçlüğü potaya gönderir göndermez arkasını dönmesinin ardından Lakers bench’inin adeta çılgına dönmesiydi.

Lakers’ta istatistik kağıdındaki en etkili isim, 26 sayı, 8 ribaund ve 5 asist ile LeBron James oldu. Anthony Davis 19 sayı, 10 ribaund ile oynarken, Schröder, KCP ve Harrell 14’er sayı ürettiler. Kyle Kuzma da 11 sayı, 11 ribaund ile double double’a imza attı.

Lakers, sıradaki maçı hiç dinlenmeden, Oklahoma City Thunder deplasmanında oynayacak. Maç bu gece (sabaha karşı) saat 4’te başlayacak.