KCP, Kısa Zamanda Dönmeyi Planlıyor!

KCP, Kısa Zamanda Dönmeyi Planlıyor!

Kentavious Caldwell Pope, Los Angeles Lakers’ın Cuma akşamı San Antonio Spurs ile oynadığı maçın üçüncü çeyreğine harika başlamış ve takımının attığı ilk 10 sayının 8’ini tek başına kaydetmişti. Fakat ne yazık ki bu etkileyici performans elde olmayan sebeplerden ötürü kısa sürdü: LAL’ın şutör gardı smaca kalkarken ayağını talihsiz bir şekilde burktu ve daha sonrasında oyuna dönemedi.

Sakatlığın hemen ardından acı içinde kendini yere bırakan ve saha kenarına geçen Pope’un sakatlığı hakkında detaylı bilgi kısa süre içinde Lakers muhabiri Mike Trudell’den gelmişti.

Sadece basit bir burkulma olduğunu belirten Trudell, KCP’nin maça dönmeyeceğini de belirtmişti.

Spurs karşısında alınan galibiyetin ardından basının sorularını yanıtlayan KCP, “Yürümek için değneklere ihtiyaç duymadığını ve iyi hissettiğini” söyledi. Önümüzdeki maç için oynamaya hazır olduğunun sinyallerini veren KCP için koç Frank Vogel, konunun sağlık ekibinin talimatlarıyla ilerleyeceğini açıklamasında bulundu. Çok iyi bir maç geçirirken yaşadığı talihsiz sakatlık ile oyundan çıkan KCP, maçı bitiremediği için üzüntü yaşadığını da belirtti:

İlk iki çeyrekte maça kendimi yeterince veremediğimi biliyordum. Bundan dolayı ikinci yarıya farklı bir mantaliteye başladım ve bunun sonucunda kısa sürede 8 sayı kaydettim. Daha sonrasında böyle bir olayın yaşanması… Bilirsiniz, üzüntü verici… Şanslıyım ki X-ray sonuçlarım negatif çıktı. Ancak her ne olursa olsun maçı bitirmek istemiştim.

Bu maça gelene kadar KCP, üçlük çizgisinin gerisinden %52.9 isabetle maç başına 9.8 sayı kaydediyor ve Lakers’ın saha içinde alan açabilmesinde oldukça önemli bir rol oynuyordu. Alex Caruso’nun yokluğunda KCP’nin de kaybedileceği düşüncesi Lakers için oldukça stres vericiydi. Ancak durumun ciddi olmaması, camiada moralleri tekrar yerine getirdi.

Koç Vogel, oyuncunun dönüşünün daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için onu bir ya da en geç iki maç daha kenarda bekletebilir.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2021/1/1/22209906/kentavious-caldwell-pope-leaves-lakers-vs-spurs-x-rays-ankle-injury-report