Los Angeles Lakers 109 – 116 Los Angeles Clippers

Los Angeles Lakers 109 – 116 Los Angeles Clippers

Yeni sezonun açılış maçında Los Angeles derbisi vardı ve kazanan taraf 116-109’luk skorla Clippers oldu.

İki takım da kısa süren Offseason  ve hazırlık maçlarının da etkisiyle hiç hazır durumda değildiler. Hele ki Lakers daha az dinlenme fırsatı bulan, yıldız oyuncusu yaşı itibariyle sezon başında en üst seviyesinde olmayan ve şampiyonluk yüzüğünü yeni takmış bir takım olarak hazırlık maçından farksız bir görüntü sundu maçın belli bölümlerinde. Maçın daha ilk yarısında 20 civarı top kaybı yaptı iki takım.

Maça hızlı başlayan taraf Clippers oldu ve farkı 20’lere kadar çıkarmayı başardı. Bu bölümde Lakers hiç savunma yapmadı desek yeridir. Sonrasında duran taraf Clippers olurken, Lakers’ın atağıyla fark kapandı. Takımdaki en hazır isimler Davis, Schröder ve Harrell gibi gözüküyor.

Schröder takımın geçen sezon en büyük eksiği olan delici oyun tarzıyla umut verdi beklendiği gibi.

Lakers rakibini yakaladı ancak rakip oyundan epey düşmüşken bir türlü öne geçemedi ve fırsatı tepmiş oldu. Rotasyon ve takım uyumu hiç oturmadı henüz, sezonun ilk maçı ve yeni oyuncular olduğundan dolayı.

Marc Gasol savunmada ağır kaldı ve sahada olduğu 12 dakikada 5 faul yaptı. Hücumda Lakers’da sezon başı olması ve takıma yeni katılan oyuncuların da etkisiyle tamamen bire bir üzerinden giden bir görüntü vardı. Bu durum Gasol’ün hücumda da etkisiz kalmasına neden oldu. Harrell kendi standartlarında bir maç oynadı. Hücum ribaundlarında ve pota altındaki bitirişlerinde agresifti.

Bir diğer transfer Matthews isteneni veremiyor henüz oyunun iki yönünde de.

Rakip Clippers’ta Paul George ikinci yarıda müthiş bir oyun oynayarak takımına galibiyeti getiren isim oldu.

LeBron James çok etkili bir maç oynamasa da 22 sayıyla takımın en skoreriydi. Davis 18, Harrell 17, Kuzma 15 sayıyla oynarken, Schröder 14 sayı, 12 ribaund ve 8 asistle çok yönlü bir maç çıkardı.

Sıradaki maçımız Noel günü, Cumartesi sabahı 04:00’da Dallas Mavericks’le.