“Savunmada İstediğimiz Noktada Değiliz”

“Savunmada İstediğimiz Noktada Değiliz”

Los Angeles Lakers, 4’te 4 yaparak namağlup tamamladığı hazırlık kampı maçlarının sonuncusunda, Phoenix Suns karşısında 21 sayılık mağlubiyetten geri gelerek kazanmayı başardı.

İki süperyıldızı, yeni transferleri ve genç yıldız adayı THT ile birlikte yeni sezona girmeye hazır görünen Lakers, bundan sadece 10 hafta önce, şampiyonluğu kazandığı NBA Finalleri 6. maçını oynamıştı. Bu yüzden de LeBron James ve Anthony Davis başta olmak üzere, as oyuncularını hazırlık maçlarında bolca dinlendiren Lakers’ın, normal sezonun ilk döneminde de buna devam etmesi bekleniyor.

Takımın dinlenme ve antrenman eksiği olduğunun farkında olan Koç Frank Vogel de, sezonun ilk aylarının Lakers için zorlayıcı olacağının farkında.

Çok kısa geçirmek zorunda kaldığımız offseason ve preseason dönemleri sebebiyle, normal sezonun başları bizim için oldukça zorlayıcı olacak. Hazırlık maçlarını 4-0’la geçmiş olabiliriz, ancak hala istediğimiz seviyeye gelebilmemiz için önümüzde çok uzun bir yol var. Özellikle savunma kısmında. Oyuncuların fizik gücü hala istediğimiz seviyede değiil. Önümüzdeki günler, güçlerini toplamaları için de önemli olacak. Pazartesi gününü biraz yumuşak geçirip, Salı gününe hazırlanmak istiyoruz.

Elbette, ne kadar iyi transferler yaparsanız yapın, belli bir uyum yakalamaları için süreye ihtiyaçları olacaktır. Dennis Schroder, Montrezl Harrell, Wesley Matthews ve Marc Gasol çok önemli ve kaliteli oyuncular. Ancak takım sistemine alışmaları, LeBron ve AD ile oynamaya alışmaları için biraz daha süreye ihtiyaçları var.

Elbette bu sadece Lakers’a değil, ligdeki birçok takıma ait bir durum. Bakalım Lakers, yenilenen takım yapısını sahaya empoze etme konusunda ne kadar başarılı olabilecek..