Anthony Davis Alev Aldı, Lakers 4’te 4 Yaptı

Anthony Davis Alev Aldı, Lakers 4’te 4 Yaptı

Los Angeles Lakers, adeta facia bir ilk yarı oynadığı ve 21 sayı farkla geriye düştüğü maçta; Anthony Davis’in muhteşem 3. çeyrek performansı sayesinde geri döndü ve son çeyrekte de yedekleriyle kazanmayı bildi.

Pre-season kampının 4. ve son maçında Phoenix Suns ile karşılaşan Lakers, rakibinin müthiş şut attığı maçta özellikle ilk çeyreğe çok kötü başladı. İkinci çeyreğin ortalarında 21 sayı farkla geriye düşen Lakers, soyunma odasına 13 sayı farkla geride gird. Üçüncü çeyrekte ise kontrolü ele alan bir Anthony Davis vardı. Davis’in inanılmaz üçlük performansı sayesinde farkı iyice eriten Lakers, çeyreğin sonunda da yine Davis’in son saniye üçlüğüyle son çeyreğe yalnızca 1 sayı farkla geride girdi. Maçın kalanında forma giymeyen AD, o ana kadar tam 35 sayı kaydetmişti.

Son çeyrekte AD ve LeBron forma giymezken, yedek ağırlıkı oyuncuların iyi savunması önderliğinde kontrolü ele alan Lakers, son topa kadar kalan maçın sonunda 114-113’lük galibiyet almayı bildi.

Böylece hazırlık kampını 4 maçta 4 galibiyet alarak firesiz geçen Lakers, Salı gecesi oynayacağı normal sezon açılış maçını beklemeye koyuldu.

İşte Anthony Davis’in 3 çeyrekte 35 sayı kaydettiği muhteşem performans.