KCP, Özgüveni Hakkında Konuştu

KCP, Özgüveni Hakkında Konuştu

KCP iyi hissediyor.

Geçtiğimiz sezon, Kentavious Caldwell-Pope adına daha kötü başlayamazdı. İlk hafta saha içinde 21/58, yayın gerisinden ise 5/21 ile oynamıştı. Kendine güveni ve şutu yerinde değildi.

Çok şükür ki, takım arkadaşlarının da yardımıyla, düştüğü yerden kalkmayı başardı ve kariyerinin en verimli sezonlarından birini geride bıraktı. O 10 maçın ardından normal sezonda %48.1 ile saha içi isabeti, %39.9 ile üçlük isabeti buldu. Verimliliği play-offlarda hafif hafif düşse de üçlüğü %37.8 gibi saygı duyulası bir yüzde de tutmayı başardı.

Şimdi kazanılan şampiyonluğun tecrübesi ve kendisine gelecek 3 sezonda 40 milyon dolardan fazla para kazandıracak yeni kontratıyla daha önce hiç olmadığı kadar iyi hale gelde, en azından mental açıdan. Caldwell-Pope bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

Mükemmel hissediyorum. Vücudum hâlâ olması gereken seviyede değil ama o seviyeye çıkıyorum. Geridönüş için sahip olduğumuz kısıtlı süreden ötürü iyi değil değil ama vücudumu o noktaya çıkartmaya çalışıyorum. Bu konuya profesyonel yaklaşıyorum.

Ama mükemmel hissediyorum, özgüvenim tavan yapmış durumda.

Caldwell-Pope’un bahsettiği kendine güveni, pazar günü Clippers karşısında alınan 131-106’lık galibiyette belliydi. Oyunda olduğu 24 dakika 26 saniyede, 5/8’lik sahaiçi isabetiyle 16 sayı kaydetti. Aynı zamanda +12’lik bir plus-minus istatistiğiyle oynadı. Geri dönüp oynadığı ilk maç için konuşmak gerekirse, inanılmazdı.

Bu sezon bir noktada, geçen sezonki gibi açılması mümkün görünüyor ama geçtiğimiz sezon öğrendiğimiz kadarıyla az da olsa sabır ve yüreklendirme, hedefe ulaşmak için önemli bir faktördür. Artı, geçen sezonki iyi oyununun ardından, şüphelerin kattığı faydaları kesinlikle hak ediyor.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/12/16/22177899/lakers-news-kentavious-caldwell-pope-confidence-through-the-roof