Gasol’ün Yetenekleri Lakers’a Neler Katacak?

Gasol’ün Yetenekleri Lakers’a Neler Katacak?

Marc Gasol, pazar günü Clippers karşısında, oyun kurma kabiliyeti ile Lakers’a neler getireceğini gösterdi.

Lakers’ın sezon öncesi hazırlık dönemi açılış maçını Cuma günü benchte izleyen Marc Gasol, pazar günü mor ve altın formayı ilk kez giydi ve ilk maçında kimseyi hayal kırıklığına uğratmadı.

Pazar gecesi Clippers karşısında 33 sayı üreten Talen Horton-Tucker gibi devasa skorer bir performans sergilemese de, paslarıyla takım arkadaşlarının oyununu yükseltti.

NBA tarihinin en çok asist yapan 9. pivotu Marc Gasol, Clippers karşısında 5 asist üretti ve bunlardan bazıları kusursuz asistlerdi.

Marc Gasol ve LeBron James sahadayken Lakers, bu sezon topu hareket ettirmede sorun saşamayacaktır ve koç Frank Vogel, bu çok yönlü oyun kurma sayesinde savunması daha da zor bir takım olacaklarını düşünüyor.

Bizim adamlarımız, topsuz alanda agresif bir şekilde hareket edebilecek mükemmel bir zihniyete sahip. Sonrasında Marc zaten sizi bulur, özellikle de boyalı alanda. Boyalı alanda çok fazla fırsat yakaladık. Marc bize hareketlilik kattı. Bu bizi savunulması çok daha zor hale getirecek.

Geçtiğimiz sezon Lakers, benchte Rajon Rondo gibi elit bir oyun kurucuya sahipti ama Rondo’nun verdiği paslar, Gasol’ün vereceği paslardan beden ve pozisyon farkından ötürü ayrışıyor. Sonuç olarak Lakers, geçen sezon sahip olmadığı tipten bakışlara sahip olacak ve Kyle Kuzma ile Talen Horton-Tucker gibi topu potaya taşımayı seven oyuncular bundan yarar sağlayabilir.

Gasol’ün rakamları her zaman tabelaya yansımayabilir ama savunması ve pasları sayesinde sahada olduğu sürece Lakers’ı hep daha yukarıya taşıyacaktır.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/12/14/22174799/lakers-marc-gasol-preseason-debut-passing-highlights-frank-vogel