Quinn Cook’la Yeniden Devam

Quinn Cook’la Yeniden Devam

Los Angeles Lakers, birkaç hafta önce cap’te yer açabilmek için serbest bıraktığı Quinn Cook ile yeniden anlaşma sağladı.

Quinn Cook’un takım içinde çok sevildiği bilinirken, akıllarda kalan en önemli anısı ise geçtiğimiz sezon Kobe Bryant’ın vefatından sonraki halleriydi. Çocukluğundan beri hem kendisi, hem de babası çok büyük bir Kobe Bryant hayranı olan Cook, Kobe’nin vefatından en çok etkilenen oyunculardan biri olmuş, Staples Center’ın önünde taraftarla birlikte saatlerce bekleyerek göz yaşlarını tutamamıştı. Daha sonra forma numarasını Gianna ve Kobe’nin numaraları 2 ve 8’i birleştirerek 28 yapan Cook, geçtiğimiz günlerde kontratı feshedilince duygusal bir tweet atmıştı. Babasının vasiyetlerinden biri olan Lakers’ta forma giyme sözünü tutabildiği için gururlu, ancak Lakers’tan ayrılacağı için mutsuz olan Cook, Twitter hesabından “huzur içinde uyu baba” şeklinde bir tweet atmıştı.

Ayrıca daha önce de Golden State forması altında şampiyonluk sevinci yaşayan Cook, geçtiğimiz sezon 2. NBA şampiyonluğunu kazanmıştı. Cook, point guard rotasyonunda Alex Caruso ve Dennis Schroder’ın arkasında süre bulmaya çalışacak.