“Mentalite Aynı Olacak, Önce Savunma!”

“Mentalite Aynı Olacak, Önce Savunma!”

Koç Frank Vogel, sezonun ilk antrenman kampı röportajında konuştu. Koç’un söyledikleri içinde öne çıkan noktalar şu şekildeydi:

Öncelikle bu sezon işimiz kesinlikle daha zor. Çünkü şampiyonluğu tekrar etmek, şampiyon olmaktan her zaman daha zordur. Lakers olarak, “önce savunma” mentalitesini devam ettirmeli, sertlik ve topu sürekli paylaşma konusunda asla taviz vermemeliyiz. Kampın ilk gününden itibaren bütün yoğunluğumuz bunlar üzerine olacaktır. Kesinlikle daha iyi olmalıyız.

Yeni eklemeler, bizim oyun yapımıza asla ters düşmeyecektir. Hepsi sert ve agresif oyuncular. Fiziksel oynamayı seven ve bizim takımın yapısına uyan tipte karakterler.

LeBron James’in preseason’da çok az da olsa oynamasını umuyorum. Ama fazla bir şey beklemeyin.

Geçtiğimiz sezon aldığımız şampiyonluk, Bubble ve malum şartlar sebebiyle tarihin en zorlu ve kıymetli şampiyonluklarından biriydi. Mental olarak hepimiz için inanılmaz zorlayıcı bir atmosfer içindeydik. Şampiyonluğun en önemli anahtarlarından biri, normal sezondaki eforumuzdu. Bu sezon da en az geçtiğimiz sezon kadar eforlu oynamamız gerekiyor. Her dakikayı şampiyonluk dakikası gibi görmek zorundayız. Bu bizim için bu sezonda da yaşam tarzı olacak.

Bu sezon kadronun derinliği çok iyi. Sahada 5 oyuncu galibiyet için savaşırken, kenarda her an onların formasını kapmak için saldırmaya hazır bekleyen 6-7 oyuncumuz olacak. Bu büyük bir lüks. 

Montrezl Harrell imzasıyla ilgili çok mutluyum. O tam bir canavar. Potaya saldırma ve bitirme konusunda gerçek bir yaratık. Bize çok fazla şey katmasını bekliyorum. 

Dennis Schroder’ın ilk beş başlamasıyla ilgili haberleri okuyorum ama henüz bunu konuşmak için çok erken. Henüz hep birlikte idman bile yapma şansı bulamadık. Ancak tabii ki ilk beş için çok önemli bir aday kendisi. Bu sezon en önemli oyuncularımızdan biri olacak. Oyun tarzını çok beğeniyorum. Rakip olduğunuzda nefret ettiğiniz ama sizin takımınızda olduğunda bayıldığınız tarzda oyunculardan biri. Onun süratine ve patlayıcılığına bayılıyorum. Ligde onun oyun tarzını benim kadar seven çok az sayıda çok vardır.