Talen Horton-Tucker, Lakers’ın Geleceği Mi?

Talen Horton-Tucker, Lakers’ın Geleceği Mi?

Los Angeles Lakers, geçtiğimiz sezon harika bir performans göstererek, bu başarıyı şampiyonlukla taçlandırdı. Üstüne üstlük bu offseason’da Lakers taraftarının isteyebileceği neredeyse her şey oldu. Schroder, Harrell, Gasol ve Matthews’ü kadroya ekleyerek gücüne güç kattı Lakers. Ligin de erken başlayacak olması sebebiyle sezon başında bolca rotasyona gidecek olan takımda, fark yaratmasını beklediğimiz biri var. O da Talen Horton-Tucker’dan başkası değil.

20 yaşındaki THT, özellikle normal sezonda süre alacak gibi duruyor. Çaylak sezonunda çok süre bulamamıştı. Ancak playoff’lar da dahil olmak üzere süre bulduğu zaman Lakers’ın ondan neden çok şey beklediğini biraz gösterme fırsatı bulmuştu. Özellikle konferans yarı finallerinde Houston Rockets’a karşı 3. ve 5. maçlarda, hem hücumdaki özgüveni, hem de savunmadaki isteğiyle gösterdiği etki büyük takdir toplamıştı. Bubble’da devam eden normal sezon ve devamındaki playoff’larda bulduğu sürelerde ortaya koyduğu bölümlerden küçük bir kesidi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Lakers organizasyonundaki birçok kişi onun çok önemli bir oyuncu olacağına inanıyor.

THT, skor üretme anlamında doğal yeteneği olan, atlet bir oyuncu. 1.93 boyunda ve iki guard pozisyonunda da oynayabiliyor. Boyuna göre güçlü ve çevik bir oyuncu olması, çember etrafında onun iyi bir bitirici olmasını sağlıyor. Şutuna oldukça güveniyor, ayrıca sürekli potaya drive etmeyi çok seviyor. Lakers ve Koç Frank Vogel, bu yeteneğin sönüp gitmesine izin vermeyeceklerdir.

Bu sezon özellikle Schroder eklemesi sebebiyle topla çok fazla oynayamayacak olsa da, kendini öncelikle şutuna olan güveniyle kanıtlaması gerekecek. Ondan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten.


Şuradan çeviri: https://lakeshowlife.com/2020/11/27/los-angeles-lakers-sleep-talen-horton-tucker/