“Rakibin Hayatını Cehenneme Çevirmeye Geliyorum.”

“Rakibin Hayatını Cehenneme Çevirmeye Geliyorum.”

Los Angeles Lakers’ın yeni transferi Wesley Matthews, transferi resmi olarak açıklandıktan sonra ilk röportajını, evinin altındaki basketbol kortundan görüntülü görüşme şeklinde yaptı. Lakers muhabirleri Mike Trudell ve Harrison Faigen ile yaptığı konuşmadan öne çıkan bölümler şu şekilde oldu:

Bu imzanın benim için anahtar kelimesi ‘istenmek’. Lakers beni çok istedi ve ben de hiç düşünmeden kararımı verdim. Ligin en iyi takımı tarafından bu ilgiyi görmek dünyanın en güzel şeyi. 

Ben yalnızca draft edilmemiş oyuncular arasında en iyi olmak değil, artık bir şampiyonluk kazanmak istiyorum. Buraya savaşmaya geldim. Staples Center’ın tavanına bir şampiyonluk bayrağı daha asılmasına yardım etmeye geldim.

Lakers taraftarına sesleniyorum. Savaşmaya ve mücadele etmeye hazır, savunduğu rakibine hayatı cehenneme çevirmeyi kendine görev edinmiş bir oyuncuyu kattınız takımınıza.

Yıllar önce aşil sakatlığı yaşadığımda, Kobe beni bilinmeyen bir numaradan aradı. Huzur içinde uyusun. Daha önce hiç konuşmamıştık. Numaramı nereden bulduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Daha sonra ara ara konuştuk. Bana bu sürecin çok zor olacağını dürüst bir şekilde söyledi. Ama nasıl baş edeceğimi de söylemişti. O süreçte Kobe’nin bana nasıl ilham kaynağı olduğunu anlatamam.

Ben fırsat bulduğumda şut atmayı çok seviyorum. Kim istemez ki böyle bir şeyi? Sahada doğru yeri aldıktan sonra o topun bana geleceğini zaten biliyorum. O şutu atmayı ve rakibin filenin içinden geçişini izlediğini görmeyi çok seviyorum. Zaten geçtiğimiz sezona dair görüntülerin hepsini ayarladım. Benimle benzer görevleri olan Danny Green ve KCP’nin bulduğu tüm şutları inceleyip onlar üzerinde çalışmaya başlıyorum.