Lakers, Ibaka’yı Gözüne Kestirdi

Lakers, Ibaka’yı Gözüne Kestirdi

Los Angeles Lakers, kupayı kazandığı geçtiğimiz sezonun ardından kadrosunu güçlendirmenin yollarını arıyor.

Heavy’den Sean Deveney’in haberine göre Lakers, Toronto Raptors ile şampiyonluk yaşamış uzun oyuncu Sergei Ibaka’yı hedef alacak.

“Ligdeki yöneticilere göre Lakers bu off-season’da Raptors’ın uzun oyuncusunu hedef alacak.” Sean Deveney haberi

31 yaşındaki Ibaka, kariyerinin en skorer dönemini geçiriyor. 2019-20 sezonunda uzun oyuncu maç başına; 15.4 sayı, 8.2 ribaund, 1.4 asist ortalamalarıyla oynamıştı. 2020 NBA playofflarında ise maç başına; 14.8 sayı, 7.7 ribaund ile oynamıştı.

Deveney’e göre, Lakers’ın veteran oyuncuyu takımda istemesi gayet mantıklı:

Bir NBA genel yöneticisi heavy.com’a şunları söyledi: Kişisel bir bakış açısından, o kesinlikle takımın (Lakers) istediği türden bir kombo uzun oyuncu. Daha önceden ona ilgi göstermişlerdi ve tekrardan gösterecekler. Sağlıklı olduğunda pivotta veya uzun forvette başlamak için mükemmel birisi. Aynı zamanda ligin iyi bench uzunlarından birisi. Geçtiğimiz sezon güvenilir bir üç sayı tehdidi de yaratıyordu. Lakers’ın ona verebileceği parayı isterse, takımın onu isteyeceğini biliyorum.

Tabii ki Lakers şu anki kadrosuyla 2020 şampiyonluğunu elde etti. Finallerde Miami Heat’i devirdiler ve ironiktir ki diğer takımlar arasında Ibaka’ya ilgi gösteren ekip de onlar:

Ibaka konusunda Raptors’ta kalması hâlâ en yüksek ihtimal ama eğer ayrılırsa ancak yüzük kazanma ihtimali olan bir takım için ayrılacaktır. Celtics, Clippers, Heat, Mavericks ve Trail Blazers ilgilenen diğer takımlar. Lakers da ona başka bir yüzük kazanma şansı için teklif sunacaktır.

Lakers, geçtiğimiz play-offlarda Batı Konferansında adeta seyahate çıkmış ve kendi konferansındaki tüm rakiplerini yalnızca 5 maçta elemişti.

Diğer takımların kadrolarının da yükselişe geçmesi bekleniyor. Sonuç olarak Lakers taze kalmalı ve sahadaki her tarafını güçlendirmesi gerekiyor.