Danny Green, Clippers ile Karşılaşmak İsterdi

Danny Green, Clippers ile Karşılaşmak İsterdi

İnsanlar geçtiğimiz sezonun ilk maçında Clippers karşısında Danny Green’in ne kadar iyi oynadığını unutuyorlar.

2019 yazında Lakers ile 2 sene için 30 milyon dolarlık kontrat imzalamasının ardından ilk maçında Green kelepir bir işmiş gibi duruyordu. Açılış maçında gelen mağlubiyette Green, 7 tanesi üçlükten gelen 28 sayıyla Clippers’ı yaktı ve altuni morlu formayla bir oyuncunun ilk maçında attığı en yüksek sayı rekoruna ulaşmış oldu.

Green, Lakers’ta bir daha o kadar sayı üretemedi ve sezonun ilerleyen günlerinde gittikçe daha kutuplaştırıcı bir hal aldı. Ama en başından beri Clippers karşısındaki eşleşmesinde rahatlık veriyor, bundan dolayı Clutch Points’ten Tomer Azarly’ye, play-offlarda Lakers’ın Staples Center kiracılarıyla karşılaşmayı çok istediğini söylemesi muhtemelen kimsede şok etkisi bırakmamıştır.

Nedenini de şöyle açıkladı:

Yani viral olmuş klipler var, herkesin Clippers’ın daha iyi olduğunu söylediği iki dakikalık klipler görüyorsunuz.

Doğruluk kontrolü yapıldı: Evet böyle klipler var.

Green şu şekilde devam etti:

Tüm sene boyunca oyuncuların, analistlerin, herkesin sesinin bulunduğu ve bu kişilerin Clippers’a bel bağladıkları bir demet klip vardı.

Doğruluk kontrolü yapıldı: Bu da doğru.

Green tekrardan devam etti:

Bunları tüm sene boyunca duydunuz. Kazanması beklenmeyen taraf olmayı takmıyorum. Hatta o tarafta olmayı tercih ederim, kimseye çaktırmadan bunu başarmayı. Ama Los Angeles’ta LeBron James ve Anthony Davis varken bunu yapmanız çok zor ama yine de şehirde kazanması beklenmeyen taraf olmak bizim istediğimiz bir şeydi. Eğer seçme hakkımız olsaydı, kesinlikle onlarla 7 maçlık bir seride karşı karşıya gelmek isterdik.

Lakers çalışanlarından tutun da veteran yedek oyuncu Jared Dudley’e kadar -hatta favori Lakers podcastçilerinizden bazıları da dahil- herkes Clippers ile peş peşe birkaç aydır dalga geçiyor ama yine de o seriyi görmeyi isteyecek tek kişinin Danny Green olmadığını söylemek gayet adil olacaktır.

Green, Lakers ve basketbol sevenler için ne yazıktır ki Batı Konferansı yarı finallerinde Clippers, Nuggets’a 3-1’den seriyi verirken Kawhi Leonard ve Paul George ikilisi 7. maçın 2. yarısında birlikte 2/18 -son çeyrekte 0/11- ile oynadılar.

Yazık. Gelecek seneye artık Clippers.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/11/7/21554346/lakers-vs-clippers-nba-playoffs-danny-green-paul-george-kawhi-leonard-choked