Magic Johnson, Lakers-LeBron İlişkisinden Dolayı Mutlu

Magic Johnson, Lakers-LeBron İlişkisinden Dolayı Mutlu

Magic Johnson, zor geçen ilk sezonun ardından LeBron James’in Lakers’ı şampiyonluğa taşımasından ötürü çok mutlu.

Son on senenin öncesinde Los Angeles Lakers için kasvetli geçen birkaç senelerin ardından 2017’de, Jeanie Buss’ın takımı sürpriz devralışını başlatmak adına Magic Johnson’ı işe almasıyla gelgitler başlamıştı.

Johnson, Jeanie’nin kardeşi Jim’in yerine basketbol işlerinin başkanı olarak atandı, kısa bir süre sonra da Kobe Bryant’ın eski menajeri Rob Pelinka, boşta olan genel menajerlik koltuğuna oturdu ve yenilenmiş yönetici kadrosu böylece şekillenmiş oldu.

Johnson’ın L.A. vizyonunun merkezinde bir süper yıldızı Staples Center’a çekmek vardı ve gözlerini LeBron James’e dikmişti. 2018’de, Cleveland Cavaliers ve Miami Heat’in eski all-star oyuncusuyla imzalarken kritik bir rol oynamıştı.

İki sezonu hızlıca ileri saracak olursak James, Anthony Davis’in yanı sıra Lakers’ın on senenin ardından gelen ilk şampiyonluğunu kazanmasına yol açtı. Bu şampiyonluk hayal kırıklığı olan ilk sezonun hemen ardından gelmişti. Ama Johnson’ın, ESPN’in Keyshawn, JWill & Zubin programında anımsattığı gibi, LeBron James ve menajeri Rich Paul’ü takımın tekrardan rekabetçi olabilmesi için biraz zamana ihtiyacı olduğu konusunda uyarmıştı:

Harika hissettirdi. Her şeyden önce, LeBron ve Rich Paul’e -açıklamak zorundasın. Hep birlikte oturuyorduk ve ben dedim ki: “Dinle, ilk senende dominant bir takım olamayacağız. Buna tamam mısın? Bence play-off yapabiliriz ama şampiyonluk için bir şansımızın olacağını sanmıyorum.” Ve o da “Ben uzun bir süreç için buradayım.” dedi. Ve böylece bu durum Jeanie Buss için, LeBron James için, tüm taraftarlar ve organizasyon için işe yaramış oldu. Çok mutluydum.

Geriye dönüp bakıldığında, Johnson’ın öngörüsü fazlasıyla doğru. Takımı için ödüller toplamaya başlamak için çok beklemesi gerekmediğinden ötürü James şanslı sayılabilir.

Pelinka ve Johnson, Şampiyonluğu Birlikte Kutladılar

Johnson’ın Lakers yönetimindeki görevinden ayrılmasının ardından ESPN canlı yayınında Pelinka’yı “arkadan vuran kişi” olarak tanımlamasının ardından ikilinin arası tamamen açılmıştı. Fakat barıştılar, kırık ilişkilerini düzelttiler ve tekrardan arkadaş oldular.

Hatta geçtiğimiz günlerde, Magic Johnson şampiyonluğu Rob Pelinka ile birlikte kutladıklarını açıklamıştı. Bu sezondaki başarı için önceden altyapıyı hazırlayan ikili, kutlamaları başka bir gün için uzatmayı düşünüyor.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/magic-johnson-very-happy-lebron-james-led-lakers-to-championship-after-rough-first-season/2020/11/06/