Chris Paul’ün Takas Tercihleri: Los Angeles ve New York

Chris Paul’ün Takas Tercihleri: Los Angeles ve New York

Söylentilere göre Chris Paul; Los Angeles ve New York’u takasla gidebileceği noktalar olarak belirledi. Off-season’da Lakers’ın Chris Paul’ü takas ile kadrosuna kattığına dair dedikolara boğulmaya hazır olun.

Chris Paul’ün Clippers formasıyla son maçına çıktığı günden bu yana neredeyse 4 yıl oldu ama görünen o ki 35 yaşındaki all-star oyuncu Los Angeles’a olan aşkından bir şey kaybetmedi. Ya da Los Angeles gibi büyük şehirlere olan aşkından…

Knicks Film School’dan Jonathan Macri’ye göre, Paul gelecek sezon tekrardan büyük bir piyasada oynamak istiyor ve listenin başında daire içine alınmış iki şehir var:

İzin verin buna herhangi bir gerçekleşmeye yakın olan bir anlaşmadan bahsetmediğimi söyleyerek başlayım. Veya Leon Rose’un OKC’nin Chris Paul karşılığında istediği ücreti vermeye önceden olduğundan daha meyilli demiyorum.

Lig kaynaklarından birinin bana söylediğine göre Chris Paul yeni basketbol evinin ya LA (Los Angeles tam olarak ikamet ettiği yer) ya da NY olmasını istiyor ve dolayısıyla devam etmekte olan görüşmelerde iki tarafın eline de biraz koz verdi. Bana aynı zamanda Sam Presti’nin açısından rahat bir anlaşmanın masada olduğu ve topun Leon Rose’un elinde olduğu söylendi.

Bu durumun istikrarsız olduğu söylenmedin gidilmeli, işler sert bir biçimde değişebilir (muhtemelen öyle olacak) ama eğer Paul’ün Knicks’e gitme ihtimalinin bittiğini düşünüyorsanız bir kez daha düşünün.

Bu kesinlikle Lakers, Clippers, Knicks ve Nets taraftarları için güzel haber ama bahsi geçen takımlardan yalnızca birkaçının Chris Paul karşılığında verecek bir paket hazırlayabileceği de not edilmeli ki Lakers da bu takımlardan birisi değil, en azından gerçekçi olmak gerekirse. NBA yöneticileri böyle düşünmüyor olsa da.

Paul gelecek sezon 41 milyon dolar alacak. Bu da Lakers’ın takası yasallaştırması için 33 milyon doların üzerinde bir paket yapması gerektiği anlamına geliyor. Lakers’ın elinde bulundurduğu cap’i düşünürsek LeBron James’in gitmeyeceğini düşünerek, içinde Danny Green, Avery Bradley, JaVale McGee, Kyle Kuzma, Talen Horton-Tucker, Quinn Cook ve Alex Caruso’nun bulunduğu yedi oyuncusunu göndermeleri gerekecek.

Lakers paketten Caruso’yu çıkartıp yerine 28. sıra draft hakkını da ekleyip kadronun derinliğini biraz koruyabilir ama bu paketle de avuç dolusu sorunlar olacaktır.

  1. Avery Bradley ve JaVale McGee’nin sözleşmelerindeki oyuncu opsiyonunu kullanmamaları durumunda serbest kalacaklar yani Lakers’ın cap’ten bu oyuncuları çıkabileceğinin bir garantisi yok.
  2. Lakers, 2027’ye kadar olan ilk tur draft haklarını karşılıksız verebilir dolayısıyla draft haklarını oyuncu olarak gönderebilirler -oyuncu sözleşmeyi imzaladıktan 30 gün sonra bunu yapma hakları olmayacak-. Eğer sezon NBA’in istediği gibi 22 Aralık’ta başlarsa, Chris Paul takasının açılış gecesinde tamamlanmış olma ihtimali neredeyse imkansız. Bu da Lakers’ın gönderdiği oyuncuların yerini doldurmasını çok daha zorlaştıracaktır.

Yani Lakers; Green, Bradley, McGee, Kuzma, Horton-Tucker ve Caruso’nun bulunduğu paketin Thunder için yeterli olmasını umacak ya da Kentavious Caldwell-Pope’un ana parça olarak bulunduğu imzala ve takasla senaryosuna bir takımı ikna etmeyi deneyecek. İki senaryo da pek mümkün görünmüyor. Tanımı gereği, “pek mümkün görünmemek” imkansız olduğu anlamına gelmiyor ama bu durumda aynı anlamda sayılabilirler.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/11/2/21546803/lakers-trade-rumors-chris-paul-knicks-film-school-report-newsletter-thunder