Steve Kerr, Lakers’a Katlanamıyor

Steve Kerr, Lakers’a Katlanamıyor

Los Angeles sakinlerinin bu aralar kutlayacağı pek çok şey var. Şehrin takımları Lakers ve Dodgers’ın birisi NBA şampiyonluğunu öteki ise World Series’i saygı duyulası biçimde kazandı. Tinseltown bir kez daha kupaların şehri oldu. Uğruna kutlama yapılacak şeyleri bu denli az olduğu bir senede LA kutlama yapmak için sebeplerle kutsanmış durumda.

Ama California’nın tamamı böyle hissediyor diyemeyiz. Bay Area ve Los Angeles takımları arasında nam salmış düşmanlık canlı durumda. Bay Area son senelerde spor takımlarının başarılarıyla donatılmış olsa da son iki sezon onlar için zordu.

Golden State Warriors, 2019’da Toronto Raptors’a yenilerek üst üste üç sene şampiyon olma imkanını kaçırdı. San Francisco 49ers ise Superbowl’da Kansas Chiefs’e karşısında mağlup olmuştu.

Steve Kerr’ün iki tarafta olmak için de sebepleri var. Günümüzde Golden State Warriors’ın koçluğunu yapıyor ve kendisi Los Angeles’ta yetişip Lakers taraftarı olarak büyümüş birisi. Bundan dolayı Kerr’ün sadakatinin Golden State Warriors’la kalacağını rahatlıkla farz edebiliriz.

Kerr’ün Warriors’ı playoff dahi yapamayarak yakıcı bir 2019-20 sezonu geçirdi. 2012’den beri ilk defa playofflardan uzak kaldılar. Üst üste 5 sezondur final gören bir takım için bu yenilir yutulur gibi olmayan bir şeydi.

Steve Kerr ve Lakers Arasındaki Sevgi Sona Erdi

Warriors gelecek sezonda tekrardan yüklenip yeniden güzel bir sene geçirmeyi umuyor. Ellerindeki 2020 NBA Draftı 2. sıra hakkı ile hali hazırda iyi olan kadrolarını daha da sağlamlaştıracaklardır. Golden State, Lakers’ın şu anda üzerinde hüküm sürdüğü tahtı geri almak istiyor. Kerr, bu konuda ekstradan motivasyona sahip olacaktır.

Steve Kerr, San Francisco, Chase Center’da basına konuştu. 2020 ABD Başkanlık Seçiminde oyunu kullanmak için oradaydı. Los Angeles takımları hakkında gelen soruda Kerr sözlerini sakınmadı:

Çocukluğumun büyük bir kısmında Lakers taraftarıydım ama şu an onlara katlanamıyorum. Bazı şeyler değişti.

Kerr aynı zamanda Dodgers’ın 1988’den bu yana aldığı ilk şampiyonluktan ötürü mutlu olduğunu ifade etti.


Şuradan çeviri: https://www.essentiallysports.com/nba-news-now-i-cant-stand-them-warriors-steve-kerr-on-his-roots-as-a-lakers-fan/