LeBron James, Sezonun İlk Ayında Olmayabilir

LeBron James, Sezonun İlk Ayında Olmayabilir

NBA’de 2020-21 Sezonu hazırlıklarına tahmin edilenden çok daha erken başlandı. Son planlamalara göre, sezonun yıl başından önce başlaması bekleniyor. Bu durum da Lakers gibi veteranları olan bir takım için çok tercih edilesi bir seçenek gibi durmuyor.

Dün yapılan The Ringer NBA Show adlı podcast yayınına katılan Danny Green, konuyla ilgili şunları söyledi:

Başlangıç için konuşulan Aralık ayı, bizim aklımızın ucunda bile yoktu. Lig o kadar erken başlarsa, bence bir çok oyuncu orada olmak istemeyebilir. Takımda çok sayıda veteranımız var ve tamamen yenilenebilmeleri için uzun bir dinlenmeye ihtiyacımız var. LeBron, Dwight, JaVale, Rondo gibi ligde 15 ila 18. sezonunu yaşayan oyuncular var. Hepsi tüm sezon, üstelik fazlasıyla genişletilmiş bir sezonda hep tam performans oynadılar. Özellikle LeBron, 17 sezonunun 10’unda finallere kadar geldi, ki bu inanılmaz bir başarı. Ama aynı zamanda da korkunç derecede yorucu.

Bu kadar erken bir başlangıç olursa ben onun katılabileceğini düşünmüyorum. En azından ilk ayda olmayabilir. Muhtemelen bizimle çalışıyor olur. Ama ağırdan alarak ilk haftalardaki maçlarda forma giymeyebilir.