Pat Riley’den LeBron’a Övgü

Pat Riley’den LeBron’a Övgü

2020 NBA Finallerine doğru giderken LeBron James’in eski takımı Miami Heat’e üstün gelmek adına ekstradan motivasyonu olduğu konusunda spekülasyonlar çıkmıştı.

James, Cleveland Cavaliers’tan ayrılıp Dwyane Wade ve Chris Bosh ile hayli güçlenmiş Miami Heat’e katılıp çok tartışmaya sebep olan bir karar vermişti. LeBron James sonrasında tekrardan Cleveland’a dönmeden önce bu üçlü üst üste 4 kez finale kalıp 2 kez şampiyon oldu.

Heat takım başkanı Pat Riley, LeBron’un South Beach’ten ayrılma kararından pek memnun kalmamış ve kendisine üstü örtülü atıflarda bulunmuştu. Bunların hepsi süper yıldızı sarsmak için yapılmış olsa da o bunlara hiç cevap vermedi.

Bu yılın finallerine dönecek olursak James, eski takımını finallerde elemenin onun için ekstradan zevkli olacağı düşüncesini dağıtmakta çok hızlıydı.

Bahsedilen hikaye Lakers’ın eve kupayla dönmesi sonrasında çabucak yok oldu. Riley ise, AP’den Tim Reynolds’ın haberine göre benzerleri arasında LeBron’u nerede sıralandırdığını açıkladı:

Günümüzde, oyunun en iyi oyuncusu.

 

Bu noktada, James’in dünyanın en iyisi olmadığını savunmak zor, özellikle de bu play-offlarda yaptıklarından sonra. 17. senesinde bile 4 kez şampiyon olmuş oyuncu, ortaya konan bahis en yüksek seviyede olduğunda aramanıza cevap verip size galibiyetler teslim edeceğini kanıtladı.

Düşüşteki yıldızlar; Giannis Antetokounmpo ve Kawhi Leonard gelecek sezon LeBron James’in tacı için tehdit görünüyorlar ama LeBron saygıyı kazandı ve NBA’deki en iyi oyuncu kim sorusuna karşın adının ilk anılması gereken kişi olmayı hak ediyor.

Lakers için, kadroda LeBron James’in olması onları tahmin edilebilir şekilde şampiyonluk adayı kılıyor ve bu durum kutlamalara alışkın Lakers taraftarını heyecanlandırıyor olmalı.

LeBron, 4. Şampiyonluğunu En Büyük Başarılarından Birisi Olarak Görüyor

Orlando’daki bubble’dan galip ayrılmak, LBJ’in efsanesini güçlendiren, NBA tarihinden benzeri olmayan bir başarı. Bu şampiyonluğun, önceki şampiyonluklarına kıyasla nerede durduğu sorulduğunda James, bunun kolay bir soru olmadığını söylemişti.

Yani burada oturup “Birisi öncekilerinden daha fazla meydan okumayla geldi, öteki daha zordu” diyemem. Sadece, “Daha önce hiç böyle bir atmosferde kazanmamıştım” diyebilirim. Kimsenin karşılaşmadığı bir atmosfer. Daha önce hiç böyle bir şeyin parçası olmamıştık. Biz 9 Temmuz’da buraya geldiğimizde zaten kazanmıştık.

Kulübümüz buraya 9 Temmuz’da gelmişti. Bugün ekimin kaçı, ekimin 11’i . Yani bu çok zor ve meydan okumacıydı. Beyninizle oynuyor. Vücudunuzla oynuyor.

Sizi, olduğunuz profesyonel yapan ve alışık olduğunuz her şeyden uzaksınız. O yüzden bu oradan çok yukarıda.

Bubble’da olmayan insanlardan “Oh, siz seyahet etmek zorunda değilsiniz” şeklinde gurlamalar duydum. İnsanlar buradan olan şeylerden şüphe ediyorlar. Bu çok yukarıda, sahip olduğum en büyük başarılardan birisi.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/pat-riley-calls-lakers-lebron-james-greatest-player-in-nba/2020/10/24/