Davis, Oyununu Daha da Geliştirebilir!

Davis, Oyununu Daha da Geliştirebilir!

Anthony Davis bu sezon boyunca ve özellikle de play-off’larda yakaladığı başarıyla kariyerinin şu ana kadar ki zirve noktasına çıkmayı başarmıştı. LeBron ile yakaladığı uyum kimilerine göre Kobe-Shaq seviyesindeydi. Davis artık play-off’larda ilk turda elenen takımda değil şampiyon olan takımda oynuyor ve bu durum da onun kariyerinde yeni bir yöne girmesini sağlamış durumda.

27 yaşına giren Davis, hem oyun olgunluğu açısından hem de fiziksel açıdan performansının en iyi olacağı dönemlere girmeye başlıyor. Şut stilini değiştirdikten sonra yayın gerisinden her geçen gün daha güvenilir hale gelen Davis, savunmada da domine edici performansını sürdürmeye devam ediyor. Tüm bunların yanında LeBron ile yakın bir ilişkide olmaları ona saha içinde ve saha dışında nasıl bir lider olması gerektiğine dair bir yol da gösteriyor.

Lakers teknik ekibi de Davis’in geleceği hakkında olumlu düşünüyor. Hala geliştirmesi gereken bir çok yönü olduğuna değinen ekip, gelecek dönemlerde yıldız oyuncunun ulaşacağı seviyeyi görmeyi merakla bekliyorlar. Asistan koç Phil Handy, The Athletic’ten David Aldridge’e Davis’in geleceği ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu:

Davis ve diğer asistan koçumuz Mike Penberthy tüm sezonu birlikte çalışarak geçirdiler. Mike da harika bir oyuncu geliştirme koçudur. O, AD ile harika bir iş çıkardı. Fakat Davis’e her zaman dediğim bir şey var, o daha hala yolun başında. Ne kadar yetenekli ve potansiyelli bir oyuncu olduğunun farkına zamanla varacak. Sahada ne yapmak istiyorsa yapabilecek kabiliyete sahip. 

Bu çocuğun oyununda bir sınır yok. Topla oynayabiliyor, üçlük atabiliyor, sırtı dönük oyuna sahip ve ikili oyunun her iki tarafında oynayabiliyor. Bunların yanında sahada LeBron ve Rajon Rondo gibi bir oyuncularla beraber vakit geçirmesi onun için çok büyük bir fırsat. Gelecek sezon onun bambaşka bir özgüvenle oynadığını göreceğimize garanti ediyorum. Ek olarak oyununa yeni eklediği şeyleri de istikrarlı bir şekilde yapmaya başladığında herkesten çok farklı bir seviyeye ulaşacaktır. O, özel bir oyuncu. 

Mike Penberthy, Davis ile tüm sezon beraber çalışmış, oyuncuyu bir orta mesafe skorerine dönüştürmüş ve play-off’larda %38.3 üçlük isabetiyle oynamasına çok büyük katkı sağlamıştı. O da Lakers Daily’den Ryan Ward’a verdiği röportajda onun LeBron ile kafa kafaya olduğunu belirtti.

Bence Davis için ‘Dünyanın En İyi Oyuncusu’ argümanını kurabilirsiniz. O, sahada her şeyi yapabiliyor. Onunla geçirdiğim üçüncü senem. Bu sene ile birlikte kariyerinde çok büyük bir sıçrama yaptığını düşünüyorum. Clutch anlarda takımı adına çok büyük işler başardı. Onunla çalışırken geliştirmeye çalıştığımız ana şeylerden biri de buydu. Şutunu çok geliştirdi ve sırtı dönük oyunlarda bir canavara dönüştü. Artık ikili sıkıştırma gelince bocalamıyor ve doğru kararlar verebiliyor. Savunmada ise her pozisyonu savunabilecek duruma geldi. Finallerde Butler’a yaptığı savunmayla da bunu herkese kanıtladı. 

Bu gelişmeler Davis için için çok olumlu gözüküyor. Koçların ikisi de Davis’i şu anda olduğundan çok daha iyi yerlere getirecek bilgi birikimine ve tecrübeye sahip. Phil Handy daha önce Kobe Bryant, Lebron James ve Kawhi Leonard ile birlikte çalıştı. Mike Penberthy ise Kobe-Shaq döneminde Lakers ile oynama fırsatına sahip oldu. Her iki koç da NBA tarihine geçecek oyuncuları bu kadar yakın tanımasına rağmen AD’nin potansiyeli hakkında hala şaşkınlıklarını gizleyemiyorlarsa Davis gerçekten de rakiplerine çok daha sıkıntılı zamanlar yaşatmaya başlayacaktır.

Davis, ondan beklenen standartları karşılayabilecek mi, bu tamamen onun azmine ve isteğine bağlı; fakat Lakers’ta kalıp bu iki tecrübeli koçun planları doğrultusunda çalışmaya devam ederse bunun olmaması için hiçbir sebep göremiyorum.

Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/10/23/21531021/lakers-coaches-think-anthony-davis-can-get-even-better-has-argument-best-player-world