Danny Green, Playofflar Boyunca Sakatmış

Danny Green, Playofflar Boyunca Sakatmış

Los Angeles Lakers’ın 2020 şampiyonluk serüveninin en büyük hikayelerinden biri Danny Green’in mücadelesiydi. Play-offların tamamında maç başına toplam; 8.0 sayı, %34.7’lik toplam isabet ve %33.9’luk üçlük isabeti istatistikleriyle oynamıştı.

Taraftarlardan gelen sonsuz eleştiri karşısında Green, sakin kalmayı başardı ve toparlandı. Adını neredeyse her maç öncesi sakatlar listesine yadıran kalçasından yaşadığı sakatlık hakkında daha önceden konuşmuştu ama bunu hiçbir zaman kendisine bahane edinmemişti.

Her şeyden sonra Inside the Green Room With Danny Green’de konuşan oyuncu, aynı zamanda kendisini sürekli aşağı çekmesine sebep olan aşil sakatlığıyla da mücadele etmek zorunda kaldığını söyledi:

Sıradaki sabah sürekli erkenden çıkmak zorunda kalıyorduk. Dolayısıyla iyileşmek için hiç vaktimiz yoktu. Sonrasında ise 5 saatlik bir yolculukla L.A.’e dönmemiz gerekiyordu. Herkes bizi görmek için heyecanlanıyordu çünkü kazanmıştık. Ama tam olarak bir gün olsun rahat nefes almak, rahatlamak veya sonunda vücudunun iyileşmesine izin vermek gibiydi. Uçaktan indiğimde üzerimdeki tüm adrenalinin yavaş yavaş yok olması… Sakatlıklarım artık hayatıma dönmüştü. Yeni doğmuş bir geyik yavrusu gibi hissettim. Bacaklarım hissizleşmişti.

Kalçamı, aşillerimi, tüm vücudumu hissediyordum. Lanet olsun, tüm ilaçlar ve vücudumdaki adrenalin etkisini yitirmişti. Kutlamadan önce birkaç güne ihtiyacım vardı. İnsanlar gelip “Hadi kalkalım, hadi içelim!” diyorlardı bense sadece “Hayır, rahatlamak ve biraz uyumak için birkaç güne ihtiyacım var.” diyordum.

Hücumda işleri bitirmekte zorlanmasına rağmen sahanın öbür tarafında savunmada epey pozitif katkı verdi. Playofflar boyunca savunmadaki plus-minus istatistiğini 0.5’te tuttu.

Green’in Lakers’la 2020-21 sezonundaki rolü hâlâ netlik kazanmış değil, takaslanma ihtimali var. Yine de rolü her ne olursa olsun takımına katkıda bulunmanın bir yolunu bulacaktır. Offseaoson’ı tekrardan tamamen sağlıklı ve tüm can sıkan sakatlıklarından kurtulmak için kullanacaktır.

Green, Lakers ile şampiyon olarak adını tarihi listeye yazdırdı

Green, geçtiğimiz sezon Lakers ile şampiyon olarak NBA tarihinde 3 farklı takımla şampiyonluk kazanmış yalnızca 4 oyuncudan birisi olmayı başarmıştı.

San Antonio Spurs, Toronto Raptors ve Los Angeles Lakers ile şampiyonlukları olan Danny Green; Robert Horry, John Salley ve LeBron James ile birlikte bu listede bulunuyor.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-news-danny-green-reveals-he-suffered-achilles-injury-during-playoffs/2020/10/20/