Yapacak Daha Çok İşimiz Var

Yapacak Daha Çok İşimiz Var

Tekrardan söyleyelim: Anthony Davis, LeBron James’i ve Los Angeles Lakers’ı free agency döneminde bırakmayacak.

Pazar gecesi, ESPN Wide World of Sports Complex’de henüz konfetiler yerdeyken Anthony Davis’e bu free agency dönemi sonunda Lakers’ta kalıp kalmayacağı soruldu. Davis bu soruyu bilmediğini söyleyerek cevap verse de şampiyonluk kutlamalarında LeBron bu konuda bazı fikirleri olduğunu kanıtladı.

Yahoo Sports’tan Chris Haynes’ın haberine göre; kutlamalarda Lakers oyuncuları birbirlerinin üzerine şampanya püskürtürken LeBron James’in Anthony Davis’e bir mesajı vardı ve bu gayet basit bir mesajdı:

Yapacak daha çok işimiz var.

LeBron’un Davis’e sadece bunu söylediği konusunda küçük bir sebebimiz olsa da Lakers’ın büyük ikilisi taraftarların bunu duymasını istedi. AD’nin nasıl bir kontrat imzalayacağı ya da kendi kontratındaki opsiyonu kullanıp sözleşmesini uzatıp uzatmayacağı konusunda belirsizlikler var ama açık olarak kendisinin de üst üste 9 sene finaller oynayıp bu konuda LeBron’u takip etmek istediğini söylemesi, onun sonuna kadar bir Laker olacağı konusunda insanlarda şüphe uyandırdı.

James ve Davis’in yapmak zorunda oldukları iş sadece kupalar kazanmak değildir. LBJ’in sürekli söylediği gibi: “Her şey süreçten ibaret.” Chris Haynes’a göre James, Davis’in gelişip daha iyi bir sezon geçirmesine yardımcı oldu.

Bu sayede Lakers’ın toplamda 71 galibiyetinin yalnızca dokuzunu kaçıran Davis’in karyierinde zirve nokta diyebiliriz. Takımın play-offlarda geldiği noktadan ötürü oyuncunun açık ara en çok maç oynadığı sezonu oldu. Bunun yanında her maçta sakatlığıyla listelenmesine rağmen hepsinde sahaya çıktı ve her zaman maça hazırdı.

James’in ona sahada verdiği tavsiyelerden bahsederken rahatlıkla diyebiliriz ki Davis’in ileri seviyede kalmasını sağladı. O da zaten nasıl daha efektif uyuyabileceği konusunda dahi yardımcı olan James’ten hem saha dışında hem de saha içinde çok şey öğrendiğini doğruladı. Bu da Anthony Davis’in Lakers’ta kalacağından hemen hemen emin olmamınız en büyük sebebi.