Los Angeles Lakers 108 – 111 Miami Heat

Los Angeles Lakers 108 – 111 Miami Heat

Los Angeles Lakers, Black Mamba formalarıyla çıktığı 5. maçında ilk yenilgisini aldı ve 10 yıl aradan sonra ilk şampiyonluk fırsatını ilk maçta tepmiş oldu. LeBron James’in akıl almaz şut performansı ve maç içinde sakatlıklar yaşamasına rağmen Davis’in inanılmaz iki yönlü oyunu galibiyete yetmedi.

Miami Heat’e baktığımızda çok büyük karakter gösterdiler bu maçta. Jimmy Butler ne kadar özel bir oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi. LeBron’un hücumda Davis’in savunmada mükemmele yakın oynadığı bir maçta, sahanın en iyisi benim dese başı ağrımayacak bir performans sundu. Heat şutörlerinin de devreye girmesiyle, özellikle Duncan “Undrafted” Robinson’ın, Heat hücumu Lakers savunmasını paramparça etti. Jimmy Butler’ın LeBron James ile maç sonundaki düellosu, bu seride LeBron ve Davis ikilisine kafa tutması, cidden saygı duyulacak bir seri geçiriyor Butler.

Lakers tarafına geldiğimizde ise inanılmaz bir LeBron James hücum performansı vardı. 9’da 6 üçlük, 21’de 15 saha içi isabetiyle oynayıp 40 sayı 13 ribaunt 7 asist gibi görkemli istatistikler ile oynayan LeBron, takımın ilk yarıda sıkıştığı yer anda şut isabetleriyle Lakers’ı rahatlatan isimdi. Anthony Davis de maça çok iyi başlayan bir diğer isimdi. Topuğunu tutarak yere düştüğü ve tüm Lakers taraftarlarının nefesini tutmasına neden olan sakatlığı, çok şükür ciddi bir şey değilmiş ki döndüğünde de etkileyici bir çift yönlü performans sergiledi. Maçı 28 sayı 12 ribaunt 3 asist 3 top çalma ve 3 blok ile bitirdi. Maç sonunda yine bir pozisyonda sakatlandı ve seke seke maça devam etmek zorunda kaldı. Umarız ciddi bir şeyi yoktur.

Bu ikiliye biraz KCP biraz da Danny Green katkı verse de, Lakers rol oyuncularının genel olarak çok kötü oynadığı bir maçtı. Danny Green de maç boyunca kazandığı tüm krediyi maçı kazandırabilecek bomboş üçlük denemesinde yedi bitirdi. Butler’ın son çizgiye gittiği pozisyonda ve 7-8 saniye kala aldığı hücum ribaundunu saha dışına fırlatan Markieff ise herkesin aklına 2018 NBA Finali 1. maçındaki JR Smith’i getirdi.

Bir sonraki maç 12 Ekim Pazartesi, saat 02:30’da oynanacak.