Lakers Seriyi 2-0’a Getirdi – Kim, Ne Dedi?

Lakers Seriyi 2-0’a Getirdi – Kim, Ne Dedi?

Los Angeles Lakers, geride bıraktığımız gece bir kez daha Miami Heat’i devirerek seride durumu 2-0’a getirdi ve an itibariyle şampiyonluğun sadece 2 galibiyet uzağında. Fakat 2009 Finallerinde 2-0 öndeyken Kobe Bryant’ın da dediği gibi: “Job’s not finished.”

Lakers, tamamen kontrolü ele aldığı ve sonuna kadar götürdüğü maçın ardından Koç Frank Vogel, 4. çeyreğin başında yaptığı Danny Green, JR Smith değişikliğine değindi:

Danny Green, kalçasındaki sakatlıktan dolayı zorlanıyordu ve Kentavious Caldwell-Pope da Danny Green de iyi oynuyordu ama açıkçası perimetrede biraz zorlandılar. Ben de Danny’nin sakatlığından ve bir belki de birkaç üçlük daha üst üste kaçırma ihtimaline karşın JR’ı oyuna sürüp birkaç dakikayı kurtarabilir miyiz diye düşündüm.

Yıldız ismi Anthony Davis hakkında da konuşan Frank Vogel, oyuncusunun şampiyonluk arzusunun altını çizdi:

Zihniyeti kesinlikle şampiyonluk ister biçimde. O bir unicorn, bana göre sezonun en iyi savunma oyuncusu da Anthony Davis.

Galibiyetle kapanan geceye damgasını vuran bir diğer isim LeBron James’ti. James, serinin 2. maçını kazanmalarına rağmen takımın eksikliklerine dikkat çekti:

Ben, koç ve AD savunma konusunda bu geceki varlığımızdan ötürü mutlu değiliz. Çok daha iyi olabileceğimizi biliyoruz. Ne ben ne de AD, sadece galibiyetle tatmin olacak insanlarız. Biz mükemmeliyet istiyoruz.

Takımın lideri LeBron James, kendisi ve AD ile ilgili Kobe ve Shaq kıyaslamaları hakkında da açıklamalarda bulundu:

Bu noktada Kobe ve Shaq ikilisine karşı ben ve AD’nin konuşulmasına inanamıyorum. Bu inanılmaz bir şey.

Aynı kıyaslama hakkında Anthony Davis’nin görüşleri ise şu şekilde:

Shaq ve Kobe, görülmüş en iyi ikili ama benzetmek gerekirse LeBron, Kobe rolünde çünkü topu o getiriyor. Bense Shaq rolündeyim çünkü post oynuyorum.

Anthony Davis, LeBron James ile nasıl bir ikili oldukları konusunda da birkaç eklemede bulundu:

Bedeli ne olursa olsun takımın kazanmasına ikimizin de yardımcı olduğundan eminim. Her şey her zaman güllük gülistanlık olmuyor. Bazen tartışmalarımız, anlaşmazlıklarımız oluyor ama neticede ikimiz de her maçı kazanmak isteyen kişileriz. Özel yeteneklere sahip olduğumuzun farkındayız.

Takımın genç ismi Kyle Kuzma da maç sonrası ‘işimiz henüz bitmedi’ mesajı verdi:

Heyecanlanılması gereken bir şey değil. 2-0 öndeyiz, her maç bir geri dönüş ihtimali var. İşi bitirmek zorundayız. Bizim için sadece bir maçtan ötekine geçiyoruz. Soyunma odasında bu konuda neşeli birisini göremezsiniz, bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Larry Bird ve Steve Nash’i toplam play-off asist sıralamasında geride bırakan Rajon Rondo ise bu konuya değindi:

Geldiğim yerden ötürü bu tip hayallerle büyümedim ben. Sıralamada geçtiğim; Isaiah’tan Michael’a, Kobe’den Steve’e ve Larry’ye büyük isimler var. Ben böyle bir fırsata sahip olabileceğimi dahi hayak etmemiştim. Bu kadar uzun süre bu oyunu oynayabildiğim için çok şanslı ve kutsanmış hissediyorum. Benim verdiğim pasları sayıya çeviren mükemmel takım arkadaşlarım oldu. Bu takım için bir ödül. Belki bireysel bir istatistik ama günün sonunda takım arkadaşlarınızla birlikte başarabildiğiniz bir şey. Beni oyunun içinde kılan şey de bu.