LeBron, Yüzükten Başka Bir Şey Düşünmüyor!

LeBron, Yüzükten Başka Bir Şey Düşünmüyor!

LeBron James, Lakers ekibinin onun öncülüğünde Denver Nuggets’ı ve diğer tüm rakiplerini 4-1 ile geçmesinin ardından kariyerinde çok konuşulacak bir dönemece giriyor. James, bu yolun sonunda dördüncü şampiyonluğunu elde edip Kobe, Magic, Shaq ve Jordan gibi efsanelerin yüzük sayılarıyla yarışacak düzeye gelip “GOAT” tartışmasında çok önemli bir argüman da elde edebilir ya da bu tartışmadan tamamen silinebilir de…

Denver galibiyetinin ardından son 10 sene içindeki dokuzuncu finalini oynayacak LeBron James’e bu istatistiğin onun gözündeki değeri sorulduğunda yıldız oyuncu şu açıklamaları yaptı:

Şu anda benim için bu konu, Miami’yi eleyip şampiyonluğa ulaşıncaya kadar bir b*k ifade etmiyor. 

Ancak LeBron bu tür zamanlara -kendisi dışında- çok rastlanılmadığını ve takımca Batı Konferansı’nı galip kapatmayı kutladıklarını belirtti.

Hak ettiğimiz şekilde bu gece Batı Konferansı şampiyonluğunu kutlayacağız. Her sene 30 takım içerisinden sadece iki takım finallere ulaşabiliyor. Bu iki takımdan da yaklaşık 15’er kişi şans bulabiliyor. Bu gece bu güne kadar kazandığımız her şeyi kutlayacağız; ancak büyük resme odaklanmak gerekiyor. Hedefimiz şu anki olduğumuz noktadan daha yüksekte. Takım olarak da bunun gayet farkındayız. Finallere ulaşabilmek herkesin başarabileceği bir şey değil ve her sene ele geçen bir fırsat da değil. Bu önemli olayın değerini iyice kavradığımızı düşünüyorum. 

LeBron başta olmak üzere tüm Lakers ekibi, Miami Heat ekibini çok ciddiye alıyorlar ve finallere mental olarak hazır durumdalar. Nuggets serisinin beklenenden erken bitmesi nedeniyle dinlenme fırsatı yakalayan Los Angeles ekibi işi bitirmek ve her şeyi kazanmak için neler yapılması gerektiğinin farkında…


Şuradan çeviri: https://lakersoutsiders.com/2020/09/27/lebron-james-finals-unless-get-it-done/