Kuzma, Lakers’ın Kara Günleri Bittiği İçin Mutlu

Kuzma, Lakers’ın Kara Günleri Bittiği İçin Mutlu

Kyle Kuzma ve Lakers’ı güzel günler bekliyor.

2017 senesinde, Los Angeles Lakers; Timofey Mozgov ve daha önceden 2. sıradan seçtikleri D’Angelo Russell’ı Brook Lopez karşılığında takaslamalarından gelen 27. sıra draft hakkıyla Kyle Kuzma’yı takıma katmıştı.

Çaylak senesinde Kuzma, büyük bir şevkle oynamıştı ama takımı onunla aynı hevese sahip değildi. Bu da 2017-18 sezonunda sadece 35 galibiyet almalarıyla sonuçlandı. Hemen sonraki sezon, Kuzma oyununu LeBron’un yanında oynayarak bir üst seviyeye taşıdı ama Lakers 37-45’lik içaçıcı olmayan bir skorla play-offları tekrar kaçırdı.

Bu sezon hem LeBron James’in, hem de Anthony Davis’in kadroda olmasıyla Kuzma’nın rolü biraz değişime uğradı -istatistiklerinin de uğradığı gibi- ancak kendinden feda etmesi onun kariyerinde ilk defa play-off maçlarında boy göstermesini sağladı. Şu an ise kariyerinde ilk defa finallerde forma giymekten yalnızca birkaç gün uzakta.

Kuzma kadrodaki NBA Finalleri’nde ilk kez şans bulacak tek kişi değil. İnişleriyle ve çıkışlarıyla Lakers’ın bu sezonu geride bıraktığımız 3 seneye kıyasla daha tatlı duruyor.

İnanılmaz bir his. Kanıksayabileceğiniz bir his değil çünkü buraya bir daha ne zaman gelebileceğinizi bilemezsiniz. Özellikle de benim için, ben de bu hissi kucaklıyorum. Ben ve Alex, Lakers’ın kara günlerinden bu günlere geliyoruz. Sezon kayıplarından ve yeniden yapılanmalardan…

Burada finallerde olmak tabii ki biz oyuncuların ne kadar sıkı çalıştığının ve teknik ekibin ne kadar doğru kararlar verdiğinin bir kanıtı. Burada olmaktan ötürü çok mutluyum.

Öte yandan Lakers formasıyla finallerde olmanın oluşturduğu duygular katman katman ayrılıyor da diyebiliriz.

Finallerde, NBA tarihine geçmiş oyunculardan bazıları Lakers için mücadele etti. Kuzma bu yolda Happy Hairston, Michael Cooper, Robert Horry veya Metta World Peace gibi isimler kadar büyük bir darbe vurmamış olsa da, bu takımın zengin tarihinin bir parçası olacağı kesin. O da kendisinin kaybolmadığını net bir şekilde gösterdi.

Bu çok fazla anlam ifade ediyor. Lakers, hepsinden büyük bir franchise. Özellikle de basketboldan bahsediyorsanız. Çok fazla kez final görmüş bir organizasyon. Bunun bir parçası olmak tarihten başka bir şey değildir ve bu çılgınca. Lakers’ın finallerde bulunmadığı bir “on yıl” yok ve burada olduğum için mutluyum.

Kuzma’nın hayran eden tarafı bugün kazanırken olduğu gibi eskiden kaybederken de bir o kadar Laker olmaktan gurur duyması. Kuzma hakkında istediğinizi söyleyebilirsiniz ancak takım için ve takımın tarihi için duyduğu saygı hiçbir zaman sahte görünmedi. Mor ve altın formayı üzerinde taşımanın anlamını her zaman biliyordu.

Kuzma, Lakers taraftarlarının ondan beklediği onun da çaylak sezonunda işaret ettiği kişi olabildi mi? Hayır ama onu destekleyen her şeye karşı tutumu ve yaklaşımı taraftar desteğini almasını sağlıyor. Umalım ki kendi adamışlığı bir şampiyonlukla sonuçlansın.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/9/27/21458676/lakers-kyle-kuzma-dark-days-are-over-first-time-nba-finals-reaction