Seride Durum 3-1 – Kim, Ne Dedi?

Seride Durum 3-1 – Kim, Ne Dedi?

Los Angeles Lakers, serideki 3. galibiyetini aldı ve an itibariyle NBA Finallerine giden yolu tamamlamaya yalnızca bir galibiyet uzakta. Başından sonuna kadar tamamen denk geçen maç Lakers üstünlüğü ile noktalandı ve seride skor 3-1’e geldi. Bakalım 4. maçın ardından kim, ne demiş.

ABD’yi sarsan Breonna Taylor cinayeti sonrası Koç Frank Vogel, bu olayın onları çok üzdüğü ve takımı etkilediğine dair bir demeç verdi:

Güçlü kalmaya çalışıyoruz. Bizi çok etkilediği açık bir gerçek. Kalp kıran tarzdan bir olay ve bu konuda hiçbir umut ışığı yok. Sadece Breonna Taylor ve onun ailesi için değil, önemseyen herkes için çok zor bir durum. Bizlere silahsız siyahilerin aklanan katillerini hatırlatıyor. İnsanları epey sert etkiledi. Oy vermenin ve gelecekte polis olma ihtimali olan herkesin eğitilmesinin ne kadar önemli olduğunu tekrardan gösterdi.

Koçun, Anthony Davis’in performansı ve sakatlığı hakkındaki açıklamaları ise şu şekildeydi:

Anthony Davis’in az ribaund almasının sebebi Nuggets’ın şutları sokmasıydı. Alınabilecek az ribaund olduğu için bu istatistikte geride kaldı. Bunun yanında sakatlığı da vardı. Maç içinde yaşadığı bilek sakatlığı gibi sakatlıklar her zaman endişe vericidir. Tedaviye nasıl karşılık vereceğine bakacağız. Bileği dışında başka bir teşhis bulunmuyor.

Anthony Davis ise bileği hakkında pek endişeli değildi. Kendisine yöneltilen soruları yanıtladı:

Bileğimi iyi hissediyorum. Sıradaki maçtan önce üzerinde çalışmak için bu gece ve yarına kadar sürem var. Kötü burktum ama çok da kötü burkmadım. İyi olacağım.

AD, LeBron James’in Jamal Murray’yi savunması hakkında da açıklamalarda bulundu:

Dürüst olmak gerekirse meydan okumaları sevdiğini düşünüyorum. Özellikle de oyunun sonlarında. Bu meydan okumaları alıp onları skor tabelasına yansıtıyor. Harika bir savunmacı. Orada harika iş çıkardı. Bire bir oyunu kabul etti ve kazandı. Harika bir işti.

LeBron’un Jamal Murray’yi savunması üzerine kendi açıklamaları ise şu şekildeydi:

O zamanların kazanma zamanı olduğunu biliyordum ve bu da topu Murray’nin alacağı anlamına geliyordu. Kesinlikle özel bir oyuncu. Benim için sadece kendi savunma yeteneğime güvenmekten, kayıtlar üzerine çalışmamızdan, bunun için çalışan personelimize güvenmekten ve sonuç için yaşamaktan ibaretti.

LeBron, Davis’in o anki modunu ölçebildiği bir taktik geliştirdiğini de açıkladı:

Kaşlarının ne kadar aşağıda olduğunu gördüm. Eğer kaşları aşağıdaysa onla konuşmamanız gerektiğini anlarsınız. Eğer yukarılardaysa, o zaman onun onunla konuşmaya hakkınız var. Dün (3. maçtaki mağlubiyetten sonra) kaşları bayağı aşağıdaydı.