Frank Vogel, Takımın Daha Agresif Olmasını İstiyor

Frank Vogel, Takımın Daha Agresif Olmasını İstiyor

Los Angeles Lakers, dün sabah kaybettiği maçta ilk iki maçtaki (daha doğrusu bir buçuk maçtaki) hücum agresifliğinin yanına bile yaklaşamadı.

Denver Nuggets, ikinci maçın ortasından beri Lakers’a potayı göstermeme konusunda harika bir iş çıkardı. İkinci ve üçüncü maçlarda Lakers, boyalı alandan ortalama 49 sayı bulabildi. Bu, Lakers’ın normal sezonda bulduğundan 3.8 ve ilk maçta bulduğundan 5 sayı daha düşük.

Lakers için hücumdaki tembelliğin en büyük göstergesi, başta süperyıldızlar James ve Davis olmak üzere hücumda sürekli jump shot’lara yönelmeleriydi. Koç Frank Vogel da buna dikkat çekiyor.

Hücumda çok fazla yerleşip ağırlaştığımızda bu tamamen Nuggets’ın avantajına dönüşüyor. Halbuki potaya her hücum ettiğimizde, boyalı alanı her zorladığımızda çok daha müsait pozisyonlar yaratıp hücumu akıcı hale getirebiliyoruz. Kesinlikle çok daha agresif olmak zorundayız.

LeBron James, boyalı alandan sayı bulma konusunda son maçta hiç de fena bir iş çıkarmadı aslında. Ama aynı şeyi diğer süperyıldızımız Anthony Davis ve diğer takım arkadaşları için söylemek zor. AD, maç boyunca yalnızca 7 kez potaya gitti.

Serinin sıradaki maçı bu gece (sabaha karşı) 4’te oynanacak ve S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.