“Clippers Bizi Hiçbir Zaman Endişelendirmedi”

“Clippers Bizi Hiçbir Zaman Endişelendirmedi”

Los Angeles Clippers’ın 3-1’lik üstünlüğünü koruyamayarak sürpriz bir şekilde elenmesi, tüm NBA’de büyük bir etki yarattı. Bu etki hem büyük bir şaşkınlığa, hem de Los Angeles rekabeti bekleyenler için hayal kırıklığına sebep oldu.

Normal sezon boyunca çok büyük bir kesme göre Milwaukee Bucks ve Los Angeles Clippers, şampiyonluğun en büyük iki adayıydı. Bu iki takımın da elenmesi üzerine şu an en büyük aday Los Angeles Lakers gibi görünüyor.

Lakers’ın genç yıldız adayı Kyle Kuzma ise, Clippers ile karşılaşma ihtimalinin onları asla endişelendirmediğini dile getirdi:

Biz hiçbir zaman Clippers’a odaklanmadık. Bu yüzden Clippers’la eşleşme ihtimali bizi hiçbir zaman endileşendirmedi. Her zaman rakibimizin kim olduğuyla, sıradaki savaşın ne olacağıyla ilgilendik. Bunların hepsinden çok da kendimizle ilgilendik. Kendi işinizi yapmak ve daha iyi olmak yerine başka takımlara odaklandığınızda, sorun her zaman daha büyük oluyor. Sonuç olarak, biz her zaman kendimize odaklandık. Kendimizden sonra Portland’a, ardından Houston’a odaklandık ve hepsinde istediğimiz sonuca ulaştık. Şimdi de sıradaki odağımız Denver Nuggets.