Nets, Phil Handy’i İstiyor

Nets, Phil Handy’i İstiyor

Lakers’ın 2010’ların başından beri koç ve teknik ekip sıkıntısı yaşadığını herkes biliyor. Geçen sene Luke Walton’un oyun anlayışını bir türlü oturtamamasından sonra, bu sene kadrosuna Jason Kidd ve Phil Handy gibi tecrübeli oyuncuları katan ekibimiz, bu sorunu çözmüş gibi görünüyor.

NBA takımlarının neredeyse hepsinin Jason Kidd’i takımlarına baş antrenör olarak getirmek istemeleri bir yana, Phil Handy’nin de Nets tarafından istendiği söyleniyor.

The Athletic muhabiri Shams Carania’ya göre Brooklyn Nets’in yeni koçu Steve Nash, Lakers’ın asistan koçu Phil Handy ile beraber çalışmak istediğini bildirdi.

Lakers koçu Vogel’a bu konu hakkında fikri sorulduğunda ise Vogel, Handy’nin takım için ne kadar değerli oluğunu ve ne karar vereceklerini şu şekilde açıkladı:

“Bu konular duruma göre değerlendirmeye alınır. Ligdeki diğer takımlar da bu şekilde yaklaşıyorlar. Herhangi bir asistanımız, kendi kariyerinde bir ilerleme fırsatı görüyorsa onun genellikle gitmesine izin veririz. Ancak dediğim gibi, duruma göre değişebilmekte. Handy’nin gitmesi hakkında ise hiçbir şey bilmiyorum. O, tecrübesiyle ve oyuncularla kurabildiği iletişim sayesinde takımımıza çok şey kazandırdı. Son 5 senedir finallere çıkmış biri ve LeBron ile de çok iyi bir ilişkiye sahipler. Ekibin geri kalanının gelişmesine de çok katkısı oldu. Takımımızın her zaman birleştirici gücü olmayı başardı ve bunu tüm sezon boyunca yapabildi. “

Handy, kariyerine 2011 yılında Mike Brown’un asistan koçluğunu yaparak başladı. 2012-2013 sezonunda ise Brown’un gitmesine rağmen tüm sene o pozisyonda kalmayı başardı. Bu zaman boyunca Nash, Kobe ve Gasol ile de çalıştı.

Ayrıca Nash ve Handy’nin çalıştıkları takımlardan dolayı yolları daha önce birçok defa kesişti. Nash, Golden State Warriors tarafından 2015 yılında oyuncu geliştirme koçu olarak alınmıştı. Bu zaman zarfı boyunca Warriors, Cavaliers ile 3 kez Raptors ile de 1 kez final oynamayı başardı. Handy, bu serilerin dördünde de Nash’in rakibinin teknik ekibinde yer aldı.

Aynı nedenlerden dolayı Handy, yıldız oyuncu Kyrie Irving ile hem saha içinde hem de saha dışında çok özel bir ilişki geliştirmeyi başardı. Handy’nin Nash ve Irving ile olan bağlantıları çok açık gözüküyor. Herkesin merak ettiği soru ise Handy’nin 2020-21 sezonunda cevaplardan çok soruları olan Nets’le yeni bir kariyere başlamak için Lakers’tan ayrılıp ayrılmayacağı. Nash’in alınması ile ibre biraz daha Nets’in lehine dönmüş gözüküyor.

Lakers taraftarları Handy’den memnun ve gitmemesini umuyorlar. Çünkü takımın NBA seçmeleri geldiğinde off-sezonda kolej oyuncularıyla çalışacak bir koça ihtiyacı var. Tabii ki de bu Handy ve Lakers yönetiminin kararına bağlı. Sezon bitiminde olayların ne şekilde sonuçlanacağını göreceğiz; ancak umuyoruz ki Handy bizimle kalmaya devam eder.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/9/10/21431207/lakers-rumors-steve-nash-brooklyn-nets-assistant-coach-phil-handy-kyrie-irving