Los Angeles Lakers 110 – 100 Houston Rockets

Los Angeles Lakers 110 – 100 Houston Rockets

Lakers koçu Frank Vogel, maç öncesi ilk beşte değişikliğe giderek McGee’nin yerine Markieff Morris’i başlangıç kadrosuna dahil etti. Bununla birlikte diğer maçlara oranla daha hareketli bir başlangıç yaptı Lakers. Üstünlüğü maçın başında ele alan Los Angeles ekibi, skoru bir daha rakibine vermedi. Koç Vogel’dan bir başka değişiklik de rotasyonda geldi. Çaylak Horton oyuna dahil edildi ve oynadığı bölümde hiç de fena bir iş çıkarmadı.

Lakers fena gözükmüyordu ancak, açıkça söylemek gerekirse Rockets çok kötü bir haldeydi. Bunda Lakers’ın payı da vardı elbette, savunması ve köşe üçlükleri falan vermemek adına yaptığı alan savunması tarzı denemeler iyice kontrolden çıkarmıştı Rockets’ı. Ama kendileri adına ölüm-kalım maçında bu kadar enerjisiz ve kötü oynamalarını kimse beklemiyordu sanırım. Bu yüzden baştan sona kontrolü altında ve rahat bir şekilde maçı götürdü Lakers, seride 3-1 öne geçtik. Oyuna girip de kötü oynayan bir oyuncumuz olmadı sanırım. Caruso çok iyi bir maç çıkardı. Aynı şekilde Rondo’nun da yine etkili bir oyun oynadığını söylemek gerek.

Davis 29 sayı, 12 ribaund ile maçın en skorer ismi olurken, LeBron James 16 sayı, 15 ribaund ve 9 asistle oynadı. Caruso 16 sayı attı. Rondo 11 sayı, 10 ribaund ve 8 asistle yine çok yönlü bir maç çıkardı.

Serinin 5. maçı Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece 03:00’da.