Los Angeles Lakers 117 – 109 Houston Rockets

Los Angeles Lakers 117 – 109 Houston Rockets

Lakers, haliyle bu maça çok daha agresif bir başlangıç yaptı. İlk dakikalarda bunu skora yansıtamasak da sonrasında sert ve hareketli savunma, yardım savunması, koşan ve tempoyu dikte eden bir hüviyette idi takım ilk yarıda. Davis’in müthiş oyunu, Markieff’in üst üste bulduğu üçlük isabetleri, Rondo’nun daha dengeli gözükmesi vs. ilk maçtan çok daha farklı bir görüntü vardı sahada. İyi bir rotasyonla Davis’in daha çok 5 numara oynaması da cabası. Ve zorlandığı üç sayılık isabet konusunda 17’de 9 ile oynadı Lakers ilk yarıda.

Ancak ikinci yarıda yine ilk dakikaları kötü oynadık. Bu kez Rockets’a tüm rüzgarı teslim eden bir Lakers vardı. Açıkcası McGee’li iki uzun oynadığımız bölümler tamamı ile kayıp olmaya başladı artık. Hele ki rakip beş kısalı Rockets’ken bu ezberci düzen olmamalı. Bu seviyede en iyi, en verimli beşler neyse onlar sahada olmalı. 9 üçlük yediğimiz üçüncü çeyreği 41-22 geride kapattık.

Son çeyrekte kaptan gemiyi kurtardı diyebiliriz. Kararlı ve sorumluluk alarak periyota başlayan James, takımı öne taşımayı ve orada tutmayı bildi. Kısa beşle daha iyi oynadık yine elbette. Bundan sonraki maçlarda ezberi bir kenara bırakarak, tamamen doğru beşleri sahada tutmalıyız, Bucks’un düştüğü duruma düşecektik az kalsın. Davis’e herhangi bir cevapları yok, pivot oynadığında daha etkili. Kısa beşle ve doğru rotasyonla oynamamız, hem savunmada hem hücumda işleri lehimize çeviriyor. Rotasyonda hatalar yapsak da Rockets’ın 22 üçlük isabeti bulduğu bir maçı kazanmayı bildik.

Ek olarak takımımızda McGee ve Waiters sakatlanarak maça devam edemediler.

Serinin 2. maçında 117-109’luk skorla kazanan ve durumu eşitleyen Los Angeles Lakers.

LeBron James 28 sayı, 11 ribaund, 9 asist, 4 top çalma ve 2 blokla maçı tamamladı. Davis 34 sayı, 10 ribaundla oynarken, Markieff Morris 16, Kuzma 13 sayı attı. Rondo 10 sayı, 9 asist ve 5 top çalmalık bir katkı yaptı.

Serinin 3. maçı Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece 04:00’da oynanacak.