Lakers’ta Serbest Atış Antrenmanı

Lakers’ta Serbest Atış Antrenmanı

Los Angeles Lakers, Portland serisinin 3. maçında 43’te 28 (%65) ile serbest atış attıktan sonra, Koç Frank Vogel takıma ekstra olarak serbest atış antrenmanı yaptırmaya karar verdi ve Lakerslı oyuncular, Pazar antrenmanının sonunda bir serbest atış çalışması yaptılar.

Antrenman sonrasında Vogel: “Herkes 100 serbest atış soktu. Umarım yarınki maçta daha iyi serbest atış atarız.” şeklinde yorum yaptı.

Portland karşısında önemli bir galibiyet alarak durumu 2-1’e getiren Lakers, serbest atış çizgisinden tam 15 atış kaçırarak sezon rekoru kırmıştı. 2004 yılından beri de bir play-off maçında en fazla serbest atış kaçırdığı maçı oynadı Lakers. Konferans Finali 6. maçta toplam 19 serbest atış kaçıran Lakers’ta, bunların 13’ünü Shaquille O’Neal kaçırmıştı.

Lakers, Bubble’dan önce de %73 ile bu alanda ligin 28. sırasındaydı. Bubble’daki sıralama maçlarında %72,4 ile attılar, ki bu da Bubble’daki 22 takım içinde en kötüsüydü. Şu ana kadar oynanan 3 play-off maçındaki %67,9’luk yüzde de, yine play-off takımları içinde en kötü sıralama.