Lakers’ın Şampiyonluk Motivasyonu

Lakers’ın Şampiyonluk Motivasyonu

En son 2009-10 sezonunda Batı Konferansı birinciliğine sahip olan Lakers, geçen on senenin ardından LeBron James ve Anthony Davis gibi iki süper yıldızı önderliğinde bu başarıyı yeniden elde etmesini bildi. Camiadaki herkesi tekrar heyecanlandıran ve “hedefi olan” günlerine geri getiren takımın baş mimarlarından biri olan Davis, Jazz ve Rudy Gobert’i domine ettiği maçtan sonra ESPN muhabiri Rachel Nichols’a önemli açıklamalarda bulundu.

James’in kendi standartlarının altında oynadığı maçta takımının yükünü sırtlayan Davis, zorlu geçen Raptors maçından sonra bu maçtaki galibiyetin onlar için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Lakers tarihinde Kobe Bryant’tan sonra bir sezon boyunca ilk yarılarda 20 sayı barajını 20 kez geçebilen ilk oyuncu olduğu hatırlatılan Anthony Davis:

Şu anda adeta tüylerim ürperdi. Onunla aynı kategoride bulunabilmek benim için çok şey ifade ediyor. Kobe hakkında konuşurken hala zorlanıyorum ama onun şu anda yukarıdan bizi izleyip desteklediğini de biliyorum. Bu yüzden bu sezonu onun için kazanmak istiyoruz.

Bir diğer süper yıldız LeBron James’in 17. sezonuna girdiğinde “Tükenmiş Kral (Washed King)” anlatısı üzerinden bulmaya çalıştığı motivasyonunu artık Kobe Bryant’ı şereflendirmek üzerine kurduğu anlaşılıyor. “Onu düşünmediğim bir gün geçmiyor” açıklamasını yapan ve her maç yüzük parmağına 24 numaralı bandajı takan James, bu sezon Black Mamba ile aralarındaki dostluk bağını da çok güçlendirmişti. Oluşan güçlü bağ neticesinde NBA sayı krallığında üçüncülüğü alan James’i Bryant kendi sosyal medya hesabından bizzat tebrik etmişti. Ancak bu olaydan hemen sonra gerçekleşen Kobe Bryant’ın trajik vefatı LeBron James ve Lakers takımının zihniyeti için de bir dönüm noktası oldu.

Los Angeles ekibi sakatlıklar, Bubble döneminde kaybettikleri kanat savunucusu ve efektif şutör Avery Bradley,  seyircilerden yoksunluk ve hiç alışık olmadıkları bir ortamda oynamanın getirdiği zorluklar karşısında “Mamba Mantalitesi” ile tüm bu zorlukları aşıp Kobe Bryant’a ve on senelik şampiyonluk hasretinin bitmesini bekleyen taraftarlarına güzel bir hediye vermek istiyor.