Los Angeles Lakers 116 – 108 Utah Jazz

Los Angeles Lakers 116 – 108 Utah Jazz

Los Angeles Lakers, Bubble’da oynadığı 3. maçta Utah Jazz karşısında aldığı 116-108’lik galibiyet ile Batı Konferansı’nı 1. bitirmeyi garantilemiş oldu. Bu galibiyetin baş mimarı ise 42 sayı, 12 ribauntluk etkileyici performansıyla Anthony Davis oldu. Lakers’ın en son Batı Konferansı’nı 1.’liği 2009-2010 sezonunda gelmişti ve aynı zamanda bu sezon, Lakers’ın son şampiyon olduğu sezondu. Lakers, 7 sezon sonra ilk kez play-off’lara gidiyor, hem de konferans lideri olarak.

Utah Jazz’e baktığımızda guard ikilisi Donovan Mitchell ve Mike Conley’nin önderliğinde iyi bir maç çıkardılar. Bu ikili toplamda 57 sayı buldu. Ama takımın geri kalanından benzer bir şut performansı alamadılar ve takım olarak 43’te 12 üçlük isabetinde kaldılar. Özellikle Jordan Clarkson çok kötü gözüktü. Rudy Gobert yine takımın iyi isimlerindendi ancak Davis ile perimetrede eşleşememesi Jazz’in savunmasına problem çıkardı.

Lakers’a geldiğimizde ise Anthony Davis’in dominasyonu ile geçen bir maç izledik. Raptors maçındaki vasat altı performansından sonra bu maçın daha ilk çeyreğinde 14 şut kullandı ve bu agresif başlangıcı tüm maça da yayarak, 42 sayı 12 ribaunt 4 asist 3 blokluk komple bir maç çıkardı. Özellikle de 8’de 4 üçlük isabeti ve maçın sonundaki Gobert üzerinden stepback üçlük basket faulü maçın belirleyicisi oldu.

LeBron James ise ilk 3 çeyreği rölantide götürdü. Çok şut kullanmadan, takım arkadaşlarını devreye sokmaya çalışarak geçirdiği maçta 4.çeyrekte sazı eline alan James, maçı 22 sayı 8 ribaunt 9 asist ile bitirdi. Onun da Royce O’Neal’e koyduğu blok maçın hareketlerinden biri oldu.

Bu ikili dışındaki oyunculardan ise çok öne çıkan üçüncü bir isim olmasa da, Lakers’ın hazırlık maçlarından beri iyi oynayan bench üçlüsü Caruso-Waiters-Kuzma bu maçta da iyi gözüktüler. Lakers’ın 3.çeyrekte maçı kopardığı dakikalarda Davis’in etrafında onu iyi tamamladılar ve ileriye dönük de umut vermeye devam ettiler.

Los Angeles Lakers’ın 1.sırayı garantilemesiyle birlikte artık iyice yeni parçaları entegre etme ve farklı beşlere daha fazla süreler verme üzerine gidebilir Frank Vogel. Bundan sonra Lakers’ın birinci önceliği sıfır sakatlık ile Playoff’lara girmek ve play in’den gelecek rakibini beklemek olacak. Sıradaki maç 6 Ağustos Perşembe, saat 01:30’da Oklahoma City Thunder.