Kuzma’nın Clippers Karşısındaki Elit Savunması

Kuzma’nın Clippers Karşısındaki Elit Savunması

Lakers, en büyük rakibi olan Clippers’ı NBA’in tekrar açılış maçında 103-101’lik skorla mağlup etmeyi başardı. Takımın paslı göründüğü ikinci ve üçüncü periyotlardan sonra sağlam bir geri dönüşe imza atarak önemli bir galibiyet aldı. Galibiyetteki en önemli ve belki de en beklenmedik unsurlardan biri de Kyle Kuzma’nın oyunu oldu. Hücumda çok iyi bir akşam geçiren Kuzma, özellikle savunmada Kawhi Leonard ve Paul George karşısında neredeyse kusursuzdu.

Kuzma’nın bu muhteşem savunma performansının esintilerini daha önce Jayson Tatum örneğinde olduğu gibi bir-iki kez görmüştük ancak oradaki birkaç pozisyona özel olabileceğini düşünmüştük. Dün ise, rakiplerini öyle seviyede ve istikrarlı olarak iyi savundu ki, normalde savunmada zaaflarıyla bilinen Kuzma’nın aslında ciddi anlamda bir savunma yeteneği ve azmi olduğu kanıtlanmış oldu.

Aşağıdaki videoda, 3CB Performance adlı Youtube kanalı, Kuzma’nın savunma performansını ve bunu açığa çıkaran etkenleri detaylı bir şekilde anlatmış. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.