Sen De Mi Brütüs?

Sen De Mi Brütüs?

Avery Bradley’nin oğlunun sağlık problemleri nedeniyle, sezonun kalanının oynanacağı Orlando’ya gelmeyeceğini açıklamasının ardından, aynı tehlike Dwight Howard için de gündemde. Howard’ın gelmeme ihtimalinin arkasında yatan sebepler, ırkçılığa karşı verilen savaş ve tıpkı Bradley’e benzer şekilde, onun da oğlunun bakımı hakkında duyduğu endişe. Howard’ın 6 yaşındaki oğlunun annesi, 27 Mart’ta geçirdiği epilepsi krizi sonucunda hayatını kaybetmişti.

Koç Frank Vogel, iki gün önce verdiği röportajda Howard için “kendisi oynamak istiyor ve bunun için biz de elimizden geleni yapıyoruz” diyerek bir umut ışığı yakmıştı. ESPN’in haberine göre Rob Pelinka ve ekibi, Howard ve menajeriyle bu konu için sürekli temas halinde, ona takımla birlikte geçirebileceği ve aklının oğlunda kalmayacağı en doğru ve huzurlu şartları yaratmaya çalışıyorlar.

Tecrübesi, savunma bilgisi ve bu sezonki olgun oyunuyla gönülleri fetheden ve kadroda çok önemli bir yere sahip olan Howard’ın olası yokluğunun Lakers’a çok şey kaybettireceği kesin. Dış savunmanın bel kemiği Bradley’i kaybettikten sonra umarız Howard’ı da kaybetmeyiz.