“İnsanlar Lakers-Portland Eşleşmesini İzlemek İstiyor.”

“İnsanlar Lakers-Portland Eşleşmesini İzlemek İstiyor.”

NBA yönetimi ve dedikodular, sezonu bitirmek için birkaç farklı format üzerinde düşünmeye devam ediyor. Bu format üzerine üretilen senaryolardan bazıları, normal sezonu es geçip direkt play-off’ların oynanması üzerine kurgulanmış durumda iken bazıları ise play-off şansı olan takımların dahil olacağı farklı turnuva sistemleri. Batı’da play-off’un hemen dışında bulunan Portland’ın süperyıldızı Damian Lillard’ın talebi de sezonun mutlaka oynatılması yönünde.

Portland şu anda son play-off sırası olan 8. sıradan (Memphis Grizzlies) 3,5 galibiyet uzaklıkta 9. sırada. Takımın lideri Lillard’ın konuyla ilgili düşünceleri ise şu şekilde:

Normal sezonun bitmesine tam 16 maç varken ve hala çok ciddi bir play-off şansımız varken bizi hiçbir şey olmamış gibi kenarı atıp play-off’ları başlatmalarını kabul edemeyiz. İlla ki direkt olarak play-off’lara gidilecekse, play-off ağacını genişletip şu an play-off şansı bulunan her takımın play-off’ta yer almasını sağlayabilirler. Veya 7 ile 12. sıra arasında bir play-off’a giriş turnuvası yapabilirler.

Ayrıca Lillard, normal sezonun oynatılıp Portland’ın 8. sırayı alması durumunda ortaya çıkacak olan Lakers eşleşmesini de herkesin görmek isteyeceği bir eşleşme olarak değerlendirdi:

Bence herkesin görmek isteyeceği ilk tur eşleşmesi budur. Memphis’i kimse görmek istemez demiyorum tabii ki, sonuçta onlar çok uzun bir süredir 8. sıradalar ve bunu hak ediyorlar. Memphis’in elinden bir şey almaya kimsenin hakkı yok. Ancak yine de bizlere şans verilmesi gerekiyor ve bence olası bir Lakers – Portland eşleşmesi daha fazla insana heyecan verecektir. Los Angeles’taki son maçı hatırlarsanız, çok yakın geçen bir maçta çok iyi bir performans ortaya koymuştum ve kazanmıştık. Tabii ki buna izin vermek istemeyeceklerdir. Ancak ben bu mücadeleyi vermek istiyorum.