Los Angeles Lakers 112 – 103 Los Angeles Clippers

Los Angeles Lakers 112 – 103 Los Angeles Clippers

Los Angeles derbisinde, Lakers ve Clippers kozlarını paylaştı. İlk yarısı durağan geçen maçta, ikinci yarıda işler Lakers’ın istediği gibi gitti ve 112-103’lük skorla kazanan taraf olmayı başardı. Ve Lakers bu hafta sonu oynadığı iki maçla, tepe takımlarına karşı maç kazanamıyor argümanını da paramparça etti. Takım adına başka güzel haberler de var. Anthony Davis ve LeBron James, playoff’lar yaklaşırken istenen seviyeye gelmiş durumdalar.

Açıkçası maçın ilk yarısı pek keyifli değildi. Sert ve savunmaların ön planda olduğu bir devreydi fakat iki takım da hiç ritme giremedi. Clippers’ı taşıyan isim Paul George’ken, Lakers’ta ağırlık koymasalar da takımın yıldızları LeBron ve Davis ön planda olan isimlerdi. Ek olarak Bradley çok iyi dış şut atıyordu. Ancak uzunlarımız için çok kötü bir geceydi. Daha uzun oyuncularla oynamamıza rağmen, ribaund üstünlüğünü fazlasıyla Clippers’a verdiğimiz bir devre oldu.

İkinci yarı çok daha keyifli anlara sahne oldu. Ve maçın Lakers’a kaydığı periyottu. Anthony Davis, LeBron’un olmadığı bölümde, savunmada ve hücumda maça öyle bir ağırlık koydu ki karşılaşmanın seyri değişti. Kyle Kuzma da hücumda çok verimli değildi ancak savunmasıyla öne çıktı. İlk yarının kötülerinden Rondo, ikinci devrede görevini çok daha iyi yaptı. Bradley de kaldığı yerden devam edip hücumun x-faktörü oldu takımı adına. Lakers’ın 10 üçlük attığı maçta, 6’sında Bradley imzası vardı. Davis’e tekrar parantez açacak olursak, bu hafta sonu en çok ona yaradı diyebiliriz. Büyük maçlarda ve sertlik karşısında zaman zaman sinen ve istenen sertliği gösteremeyen oyuncu, Bucks maçında olduğu gibi bu maçta da müthiş bir ikinci yarı oynayarak galibiyetin mimarı oldu. Davis’e büyük maç öz güveni geldi, bu çok iyi haber.

Bir başka iyi haber ise LeBron James’in hala çıkabildiği seviye. Bu maça çok büyük ağırlık koymadı gibi gözükse de sürekli doğru kararları vererek, savunmada da savaşarak galibiyetin bir diğer mimarı oldu. Savunmadayken Kawhi’ı karşılayan isimdi genelde. All-Star arasından sonra klasikleşen modunu açmış gözüküyor. Ve bu galibiyetle birlikte Lakers zirvedeki yerini iyice sağlamlaştırdı, sezonun geri kalan bölümünde James’i dinlendirme fırsatı da bulacak gibi. Maçın son saniyelerinde Kuzma, James’e tacını takarak alınan önemli galibiyetlerin kutlamasını yapmış ve mesajı da vermiş oldu.

Lakers-Bucks maçında olduğu gibi, yine iki takım çok kötü şut attı. Ancak maçta ciddi derecede sertlik ve üst düzey savunmaların olduğunu da söylemek gerek. Lakers, savunmasıyla ve Davis-LeBron ikilisinin performansıyla bu iki kritik sınavı geçti.

Anthony Davis iyi bir yüzdeyle 30 sayı ve 8 ribaundla yıldızlaşırken, LeBron James 28 sayı, 9 asist ve 7 ribaundla oynadı. Bradley 24 sayıyla bu sezon en yüksek skor attığı maç oldu. Bu üç oyuncu dışında çift haneli skor üreten oyuncumuz olmadı.

Önümüzdeki maç Çarşamba sabahı 05:30’da Brooklyn Nets ile.