Dion Waiters, Lakers’ta!

Dion Waiters, Lakers’ta!

Los Angeles Lakers, yılan hikayesine dönen son kalan kadro boşluğunun hangi oyuncuyla doldurulacağı konusuna son noktayı koydu. Ünlü NBA Insider’ı Shams Charania’nın gece bildirdiği istihbarata göre Lakers, sezon bitimine kadar Dion Waiters ile kontrat imzalayacak. Waiters ve menajeri Rich Paul, Lakers yetkilileriyle birçok görüşme gerçekleştirdi ve bunların hepsi çok olumlu geçti. Nihayetinde Lakers, Waiters ile bu sezon sonuna kadar kontrat imzalamaya karar verdi.

Anlaşmaya göre Lakers, Waiters’ı istediği anda serbest bırakma hakkına sahip olacak.

Oyun tarzı anlamında aslında en başından beri Lakers’ın aradığı profile tam olarak uyuyordu. 1,93 boyunda, oyun kurucu ve şutör guard pozisyonlarında oynayabilen, kendi şutunu yaratabilen bir oyuncu Waiters. Yani Lakers’ın aradığı özellikleri barındırıyor. Ancak onunla ilgili soru işareti, oyunu ve yeteneklerinden çok karakteriyle alakalıydı. Zaman zaman takım içinde sorun çıkarabilen, özel hayatında da problemler yaşamış bir oyuncu Waiters. Ancak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara göre, geçmişte yaptıklarıyla ilgili dersini aldığını ve önündeki fırsatı en iyi şekilde kullanacağını ifade etmişti. Bu sezon Lakers’ta benzer geçmişe sahip olan oyuncuları ve verdikleri katkıyı düşündüğümüzde, Lakers yetkilileri bu riski de almaya değer buldular gibi görünüyor.

Waiters’ın hafta başında Lakers’la yaptığı çalışmalarda çok formda ve hazır durumda olduğu görülmüştü. Bakalım Waiters eklentisinden sonra takımdaki rotasyon ve oyun planı nasıl şekil alacak ve sezonun geride kalan kısa bölümü ve özellikle play-off’larda takıma nasıl bir katkı sağlayacak..