Los Angeles Lakers 116 – 86 Golden State Warriors

Los Angeles Lakers 116 – 86 Golden State Warriors

Los Angeles Lakers, yıldız oyuncusu LeBron James’ten yoksun çıktığı maçta, ligin en kötü galibiyet yüzdesine sahip takımı olan Golden State Warriors’ı deplasmanda 116-86 yenmeyi başardı. Lakers ilk yarıdaki durgun oyunun ardından, 3. çeyrekte müthiş bir oyun sahaya koyarak güçsüz rakibi karşısında rahat bir galibiyet aldı. Warriors’ın önemli oyuncusu Wiggins’in oynamadığını ve Draymond Green’in de sadece 10 dakika sahada kaldığını da belirtelim.

Lakers’ta, ilk yarıda LeBron James’in yokluğu epey hissedildi. Çünkü diğer oyun kurucular takımın ve maçın kontrolünü ele almakta zorlandı. Anthony Davis de maça ağırlığını koymayınca takımın vasat kalması kaçınılmaz oldu. Durağan ve başa baş geçen ilk yarıyı 54-52 önde kapattık.

3. çeyrekte bambaşka bir Lakers vardı. Rondo’nun kontrolü ele alması ve tempolu bir şekilde takımı iyi yönetmesiyle birlikte farkı açmaya başladık. Sahaya çıkan ve benchten gelen herkes bu bölümde çok iyi oynadı ve bir şekilde katkı verdi. Lakers bu çeyreği 40-17 önde kapatarak maçı koparmayı bildi. Son çeyrekte iki takım da rölantiye aldı ve yedek oyuncularla maç tamamlandı.

Lakers’ta Davis, Kuzma, McGee, Rondo, Bradley ve Howard çift haneli skor üreten isimlerdi. Davis 25 dakikada 23 sayı atarak takımın en skorer ismi oldu. Kuzma 18 sayı, Howard 13 sayı – 9 ribaundla oynadı. Rondo 12 sayı ve 6 asistle maçı tamamladı.

Önümüzdeki maç Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece 04:00’de Memphis Grizzlies ile.